GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Konferencja technologiczna: Poczta Polska mobilna, cyfrowa

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-13 16:48 - czytano: 465 razy - dodaj komentarz
Konferencja technologiczna: Poczta Polska mobilna, cyfrowaElektroniczne awizo, skuteczny system śledzenia i ekspansja na rynku e-commerce to efekty realizowanej przez Pocztę Polską strategii rozwoju biznesu pocztowego. O nowościach dla klientów i trendach na rynku pocztowym rozmawiali uczestnicy II Forum Technologicznego – Poczta XXI wieku. Tradycyjny rynek usług pocztowych dynamicznie się zmienia pod wpływem cyfryzacji, szybko rozwijającego się e-commerce i rosnącego dostępu do stacjonarnego i mobilnego Internetu.
REKLAMA
Dlatego firmy pocztowe coraz większy nacisk kładą na komercyjne e-usługi i e-government. Biznes pocztowy musi się tak zmieniać, aby zapewnić klientom jak największą wygodę i dostęp do produktów on-line.

Poczta Polska z platformą Envelo, oferującą elektroniczne usługi pocztowe i dodatkowe ułatwienia takie jak elektroniczne awizo, system śledzenia przesyłek czy bogatą ofertę dla sektora e-commerce, to odpowiedź na trendy rynkowe – powiedział Marek Cynowski, odpowiedzialny za rynek e-commerce w Poczcie Polskiej.

Na tak dynamicznym rynku operatorzy pocztowi mają szansę na skuteczną walkę o klienta. Ich atuty to duży zasięg, rozwinięta służba doręczeniowa, zaufanie do marki i kompleksowa obsługa logistyczna. Zmieniają się również placówki pocztowe. Są wygodniejsze i oferują oprócz tradycyjnych usług także produkty bankowe i ubezpieczeniowe. Coraz więcej operatów ma już kompleksowe usługi e-government. Dla klienta - obywatela to możliwość otwarcia w placówce działalności gospodarczej, poświadczenie profilu zaufanego, uzyskanie wypisów z państwowych rejestrów lub otrzymanie paszportu.

Paczka dostarczona do bagażnika
Wystąpienia w czasie konferencji dotyczyły także nowinek technologicznych. Jako przykład dopasowania do oczekiwań klientów uczestnicy podawali nowe pomysły na dostarczanie paczek. Wśród nich jest np. możliwość pozostawienia paczki w bagażniku auta klienta e-commerce. Po zakupie kurier na podstawie lokalizacji auta zostawia w jego bagażniku przy pomocy klucza cyfrowego zakupiony towar (technologia „roam delivery”).

Forum Technologiczne Poczta XXI wieku to największe wydarzenie konferencyjne poświęcone zagadnieniom cyfryzacji usług pocztowych, mobilności, poczcie hybrydowej, obsłudze sektora e-commerce, automatyzacji procesów pocztowych i innym innowacjom na rynku pocztowo-kurierskim. W tym roku Poczta Polska była platynowym partnerem tego wydarzenia.
Źródło: Poczta Polska
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: