GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 już dostępny na polskim rynku

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-10 17:16 - czytano: 396 razy - dodaj komentarz
Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 już dostępny na polskim rynkuMicrosoft Dynamics NAV to system klasy ERP do zarządzania zasobami dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom branży handlowej, logistycznej, produkcyjnej czy usługowej. Ostatnia aktualizacja rozwiązania Microsoft Dynamics NAV miała miejsce w pierwszej połowie 2013 roku, a jego lokalizacja po raz pierwszy na rynku polskim została przeprowadzona przez partnera Microsoft - firmę IT.integro - lidera wdrożeń Microsoft Dynamics NAV w Polsce.
REKLAMA
Wynikało to z faktu, że Polska znalazła się na liście krajów należących do programu PLLP (Partner Localization and Translation Licencing Program), który umożliwia przeprowadzenie lokalizacji tego rozwiązania przez partnerów Microsoft. Dzięki przystąpieniu Polski do tego modelu firma Microsoft mogła skrócić czas wprowadzenia na rynek kolejnej wersji swojego rozwiązania klasy ERP, spełniając przy tym lokalne wymagania. Dlatego nowy Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 jest dostępny na polskim rynku zaledwie po kilku miesiącach od uroczystej premiery poprzedniej wersji systemu.

- Wersja 2013 R2 zrobiła na nas duże wrażenie. Widać, że producent bardzo rozwija system, zarówno funkcjonalnie, jak i w zakresie platformy systemowej. Bardzo spodobały nam się nowe możliwości w zakresie hostowania aplikacji na platformie Windows Azure (np. multitenancy). Już wcześniej użytkownik mógł korzystać z klienta Windows (Role Tailored Client) oraz klienta www. Teraz jednak zdecydowanie trudniej odróżnić obie platformy. Klient www ma praktycznie te same możliwości co klient Windows. Lokalizacja była zdecydowanie prostsza niż w przypadku poprzedniej wersji, stąd krótszy był również czas jej przygotowania - komentuje Witold Szal, Wiceprezes Zarządu, IT.integro.

Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 został wyposażony w wiele nowości funkcjonalnych i technologicznych, z których warto wymienić pełną integrację z Microsoft Office 365 oraz możliwość hostowania na platformie Windows Azure, nowy interfejs użytkownika dla programu Microsoft Dynamics NAV Web client i klienta systemu Windows, innowacyjne możliwości zarządzania środkami pieniężnymi oraz nowy Help Server, a także liczne narzędzia zabezpieczające i administracyjne.

Ścisła integracja systemu z Microsoft Office 365 likwiduje barierę pomiędzy dostępem do danych biznesowych a sposobem, w jaki użytkownicy je opracowują. Pojedyncze logowanie, np. poprzez platformę SharePoint Online, pozwoli pracować na obu najczęściej wykorzystywanych w biznesie aplikacjach. Taka integracja umożliwi wzbogacenie procesów biznesowych o obszar workflow i dostęp do danych poprzez sieć. Z kolei usprawnienia w obszarze zarządzania środkami pieniężnymi wpłyną na lepsze zarządzanie ryzykiem i ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej. Zmiany dotyczą nie tylko nowych funkcjonalności, ale także widoku użytkownika - zarówno klienta sieci Web, jak i standardowego, instalowanego na komputerze. Istotnym elementem, który został wprowadzony do nowej wersji rozwiązania jest ponadto możliwość hostowania systemu na platformie Windows Azure, która pozwala klientom na obniżenie kosztów wdrożenia całego systemu Dynamics NAV.

- Kolejna wersja naszego rozwiązania Microsoft Dynamics NAV jeszcze lepiej odpowiada na indywidualne potrzeby klientów - komentuje Janusz Małgorzaciak, ekspert rozwiązań ERP w dziale aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft. - Firma IT.integro dołożyła wszelkich starań, aby nowe funkcjonalności systemu zostały dopasowane do przepisów prawnych i oczekiwań klientów, oferując w ten sposób sektorowi MŚP możliwość zwiększenia wydajności, usprawnienia komunikacji, bieżący dostęp do danych, raportowanie czy efektywne zarządzanie przepływami pieniężnymi. Wraz z IT.integro chcemy, aby Dynamics NAV stał się wiodącą aplikacją dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw - dodaje.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: