GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson wspiera Telespazio dostarczając widzom na całym świecie obraz Premium HD

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-10 15:20 - czytano: 469 razy - dodaj komentarz
Ericsson wspiera Telespazio dostarczając widzom na całym świecie obraz Premium HDBadania przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab w roku 2013 pokazują, że jakość treści HD ma kluczowe znaczenie dla widzów, oraz że chęć posiadania przez konsumentów większego wyboru treści premium powoduje, że firmy i stacje nadające programy oraz usługodawcy ulepszają swoją aktualną infrastrukturę dostawy. W odpowiedzi na ten trend firma Ericsson podpisała umowę z Telespazio, spółką Finmeccanica/Thales, w celu poszerzenia aktualnie świadczonych przez firmę usług,
REKLAMA
oferującą włączenie formatu MPEG-4 AVC HD oraz kanałów SD, przy jednoczesnym utrzymaniu aktualnego formatu kanałów SD MPEG-2 w jakości premium w ramach istniejącej infrastruktury dystrybucji treści.

Spółka Telespazio skorzysta na tym tnąc koszty w wyniku dalszego korzystania z istniejącej platformy multiplekserowej firmy Ericsson oraz aktualnej przestrzeni transpondera. Zastosowanie enkodera systemowego Ericsson AVP 4000 zapewni spółce wystarczającą szerokość pasma, umożliwiającą wprowadzenie nowych usług dystrybucji treści. Unikatowe rozwiązanie firmy Ericsson, dostarczane przez jej regionalnego partnera biznesowego Diem Technologies, polega na zastosowaniu pierwszego w historii firmy profesjonalnego układu do obróbki wideo i zapewni Telespazio najlepsze w tej klasie możliwości kompresji, umożliwiając jej wprowadzenie nowych usług HD i SD w najszybszy, najlepiej dostosowany do danej sytuacji sposób.

- W celu nieprzerwanego dostarczania wysokiej jakości treści w wysokiej rozdzielczości oczekiwanej przez naszych abonentów, ulepszenie przez nas istniejącej infrastruktury dystrybucji treści było konieczne. Firma Ericsson była naszym naturalnym wyborem, z uwagi na to, że mogliśmy wykorzystać aktualnie używaną przez nas platformę w celu zminimalizowania kosztów, jednocześnie wprowadzając na rynek dodatkowy format MPEG-4 AVC kanałów SD i HD premium -  powiedział Michele Aita, Platforms Engineering Manager, w firmie Telespazio. - Najwyższej jakości ogólny obraz dla treści premium oferowany przez rozwiązanie firmy Ericsson zapewnia nam przewagę nad naszą konkurencją, pozwalając naszej spółce na zmaksymalizowanie obrotów w nadchodzących latach.

Rodzina urządzeń do obróbki wideo Ericsson AVP została bardzo dobrze przyjęta przez abonentów i operatorów na całym świecie. Urządzenia te oferują najwyższe parametry i największe możliwości w branży w oparciu o pojedynczą platformę w różnorodnych zastosowaniach, od SD po HD, 1080p50/60, 3DTV oraz telewizję Ultra High Definition TV (UHDTV), oraz wszystkie kodeki, włącznie z MPEG-2, MPEG-4 AVC oraz JPEG2000, w konfiguracji 4:2:0 i 4:2:2, 8-bitowej oraz 10-bitowej wraz z potrzebnym wsparciem.

- Spółka Telespazio potrzebowała rozwiązania, które mogło szybko się rozwijać wraz ze zmieniającymi się wymogami odnośnie transmisji treści HD Premium w całej Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Północnej Afryce oraz na Środkowych Wschodzie. Zastosowanie urządzenia Ericsson AVP 4000, platformy do kompresji o największej mocy w swojej klasie umożliwi spółce skupienie się na wielu wyzwaniach wynikających z nieustannego zapotrzebowania konsumenta na wysoką jakość oraz wysoką rozdzielczość treści wideo -  powiedział Dr. Giles Wilson, Kierownik TV Compression Business w firmie Ericsson. - Badania udowodniły, że firma Ericsson może zaoferować najwyższą jakość obrazu i cieszymy się, że poszerzenie naszej współpracy ze spółką Telespazio umożliwi spółce dalsze dostarczanie treści w jakości oczekiwanej przez jej klientów.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: