GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

iPhone złamany także w USA

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-26 18:28 - czytano: 661 razy - dodaj komentarz
500 godzin - tyle potrzebował George Hotz, 17-latek z Nowego Jorku, by całkowicie złamać zabezpieczenia najnowszego gadżetu Apple - telefonu iPhone. Wakacyjny wysiłek jednak się opłacił (DI)
REKLAMA
Goerge Hotz zamieścił na swoim blogu instrukcję, jak odblokować telefon, od razu też wystawił swój model, kupiony za 499 dolarów na aukcji na eBay.com. W piątek cena telefonu doszła już do prawie 13 tysięcy dolarów - donosi New York Times.

Jednak w wyniku problemów, jakie George miał z aukcją oraz administracją eBay, chłopak zrezygnował ze sprzedaży telefonu w ten sposób. Sprzedał swój iPhone osobie, która dotarła do jego bloga, skontaktowała się z nim bezpośrednio i zaoferowała mu najlepszą ofertę. W ten sposób otrzymał za telefon auto - Nissana 350Z oraz trzy 8GB telefony iPhone (w sklepach Apple w USA iPhone kosztuje 499 USD). Telefony, które otrzymał przekaże trzem osobom udzielającym się w komentarzach na jego blogu.

Cała procedura zastosowana przez 17-latka do złamania zabezpieczeń iPhone jest bardzo skomplikowana i wymaga nie lada umiejętności. Każdy błąd może bowiem sprawić, że iPhone stanie się kompletnie bezużyteczny. Jej skuteczność została potwierdzona z kartą SIM T-Mobile - jedynego dużego operatora w Stanach Zjednoczonych, oprócz AT&T, który używa technologii GSM 900/1800MHz, będącej z kolei podstawą telefonii komórkowej w Europie i Azji.

Co ciekawe, AT&T płaci miliony dolarów za to, że jest jedynym dostawcą telefonów Apple w USA. Analitycy są jednak zgodni, że Apple nie zdecyduje się na zmianę technologii produkcji swego telefonu. Powodem są właśnie bardzo skomplikowane procedury łamania zabezpieczeń, które ograniczą ich stosowanie do bardzo wąskiego grona najbardziej zaawansowanych użytkowników.

Jak donosi NYT, firma nie wyciągnie pewnie także żadnych konsekwencji wobec nastolatka, gdyż zgodnie z amerykańskim prawem łamanie zabezpieczeń telefonów komórkowych nie jest przestępstwem.

Informacja o pojawieniu się w USA możliwości złamania zabezpieczeń telefonu nie miała wpływu na notowania ani Apple, ani AT&T na nowojorskiej giełdzie.

  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: