GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

NASK: Dziennie rejestrujemy ponad 2800 nazw w domenie .pl

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-04 17:47 - czytano: 362 razy - dodaj komentarz
NASK: Dziennie rejestrujemy ponad 2800 nazw w domenie .plRok 2013 zakończył się dla rejestru domeny .pl wynikiem blisko 2,5 mln aktywnych nazw i dzienną liczbą rejestracji wynoszącą ponad 2800 - wynika z raportu instytutu badawczego NASK poświęconego rynkowi nazw domeny .pl za czwarty kwartał ubiegłego roku. W porównaniu do 2012 roku rejestr urósł o prawie 60 tys. nazw, a zdecydowaną większość jego abonentów stanowili przedsiębiorcy. Rejestr domeny .pl zakończył 2013 rok z liczbą 2 461 499 aktywnych nazw.
REKLAMA
W porównaniu do końca 2012 roku w rejestrze nastąpił wzrost o 59 392 aktywne nazwy. Najlepszy, podobnie jak w latach ubiegłych, był pierwszy kwartał roku, kiedy internauci każdego dnia dokonywali średnio 3 032 rejestracji. W następnych dwóch kwartałach wyniki spadały i wynosiły odpowiednio 2 822 i 2 584, by w ostatnim kwartale osiągnąć poziom 2 806 nowych nazw dziennie. W skali całego roku średnia dzienna liczba rejestracji nazw domeny .pl wyniosła 2 810.

Wraz z końcem grudnia polski rejestr liczył 914 tys. abonentów, o blisko 50 tys. więcej niż na koniec roku 2012. Większość z nich, czyli ok. 65 proc. stanowili przedsiębiorcy i organizacje, a 35 proc. osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Z kolei pod względem geograficznym najwięcej, bo 24 proc. nazw było zarejestrowanych na rzecz osób i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, przy czym aż 16 proc. z Warszawy. Na dalszych miejscach z udziałem 11 i 9 proc. znalazły się województwa śląskie i małopolskie. W rankingu największych rejestrów krajów Unii Europejskiej polski rejestr po raz kolejny utrzymał szóstą pozycję. W czołówce zestawienia nie odnotowano żadnych zmian. Tak jak w roku poprzednim listę otwierają rejestr niemiecki, brytyjski i holenderski, z liczbą rejestracji kolejno ok. 15, 10 i 5 milionów. Przed rejestrem domeny .pl znalazły się także rejestry francuski i włoski.

- Rejestr domeny .pl po raz kolejny utrzymał swoją pozycję wśród największych rejestrów Unii Europejskiej, utrzymując stabilne tempo wzrostu - mówi Michał Chrzanowski, dyrektor instytutu badawczego NASK. - Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, iż w każdym kolejnym kwartale ubiegłego roku rósł wskaźnik odnowień nazw domeny .pl, osiągając na koniec roku blisko 60 proc. Na koniec 2013 roku przy rejestracji i utrzymaniu nazw domeny .pl współpracowaliśmy ze 194 Partnerami, którzy obsługiwali łącznie ponad 99 proc. aktywnych nazw domeny .pl - dodaje Michał Chrzanowski.
Źródło: NASK
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: