GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ostatnie dni zgłaszania do Nokia Trends Lab

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-26 18:16 - czytano: 624 razy - dodaj komentarz
Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać się do udziału w laboratoriach DJ Lab, Fashion Lab i VJ Lab w ramach eksperymentu Nokia Trends Lab na stronie www.nokiatrendslab.pl.
REKLAMA
Nokia Trends Lab to połączenie kreatywnych warsztatów z imprezą muzyczną, która odbędzie się 6 października 2007 r. w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. W wyniku spotkania się różnych środowisk twórczych i publiczności powstaną nowe formy artystyczne czerpiące z wielu dziedzin sztuki jednocześnie.

W laboratoriach Nokia Trends Lab szukamy młodych, utalentowanych osób. Każde z siedmiu laboratoriów ma wyłonić zdolnych ludzi, którzy wniosą świeże pomysły na polską scenę, w świat mody i reklamy. W ramach Nokia Trends Lab odbywają się następujące laboratoria (pod opieką mentorów):
 • DJ Lab (BOOGIE MAFIA)
 • Film Lab (Jacek Borcuch)
 • Fashion Lab (Bartek Michalec)
 • Orange Lab (Paweł Niezgoda)
 • Photo Lab (Szymon Kobusiński)
 • VJ Lab (Kinga Kiełczyńska)
 • MTV Rockuje Lab
Kalendarium wirtualnego eksperymentu Nokia Trends Lab:
 • 30 lipca rozpoczęła się rejestracja na stronie www.nokiatrendslab.pl. Chętni do udziału w poszczególnych laboratoriach mogą przesyłać zgłoszenia przez kilka kolejnych tygodni. Jury wybierze z nadesłanych aplikacji 10 półfinalistów każdego laboratorium tematycznego.
 • 20 sierpnia zakończono nabór uczestników do Film Lab, Orange Lab i Photo Lab.
 • 31 sierpnia to ostatni dzień nadsyłania zgłoszeń do DJ Lab, Fashion Lab i VJ Lab.
 • Na początku września zostaną ogłoszone listy półfinalistów z każdego laboratorium i określone zadania konkursowe (dotyczące wybranego laboratorium).
 • Od 14 do 24 września prace konkursowe będą oceniać internauci na oficjalnej stronie konkursu www.nokiatrendslab.pl. Wśród głosujących internautów zostaną rozlosowane bilety wstępu na imprezę finałową 6 października.
 • 24 września ogłoszona zostanie oficjalna lista 3 finalistów z każdego laboratorium. Przez tydzień wszyscy finaliści będą przygotowywać swoje prace  pod kątem prezentacji na imprezie finałowej Nokia Trends Lab.
Laboratoria, do których można się zgłaszać do 31 sierpnia to:

DJ Lab
DJe przystępujący do konkursu rejestrują się na stronie i wysyłają linki do swoich prac (30-minutowy miks muzyczny). Nadesłane prace będzie oceniać jury pod przewodnictwem Harpera i Berta z Boogie Mafia. Prace 10 DJów półfinalistów zostaną zamieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl i poddane ocenie publiczności. Wyselekcjonowani w publicznym głosowaniu 3 finaliści umieszczą swoje pełne sety na stronie (7 i 30-minutowy). Ostatnim etapem konkursu będzie przeznaczone dla 3 finalistów zadanie pod hasłem:  "My Nokia is My Lab", polegające na kreatywnym podejściu do telefonu Nokia jako nośnika dźwięku. Finaliści będą musieli nagrać telefonem, bądź na telefon, różne efekty dźwiękowe, które wmiksują w swój występ finałowy. 
3 finaliści zaprezentują swoje miksy podczas imprezy finałowej Nokia Trends Lab po 30 minut każdy, walcząc o główną nagrodę. Występy oceni jury oraz publiczność w głosowaniu sms-owym. Fragmenty zmagań ostatniego etapu konkursu zostaną zamieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl.

Nagrodą dla wszystkich 3 finalistów będą telefony Nokia, a zwycięzca otrzyma mikser DJski Pioneer.

Fashion Lab
Konkursowicze rejestrują się na stronie www.nokiatrendslab.pl i wysyłają opis swoich dotychczasowych dokonań w świecie mody. Jury wraz z mentorem - projektantem Bartkiem Michalcem wybierze 10 półfinalistów, których zadaniem będzie przygotowanie szkiców kolekcji 5 ubiorów oraz tablicy ilustrującej inspiracje z jakich korzystali tzw. moodboard. Prace zostaną umieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl i poddane głosowaniu internautów. Wyselekcjonowani w ten sposób 3 finaliści wykonają 2 ubiory z wcześniej przygotowanej kolekcji, które zaprezentują podczas Nokia Trends Lab. Ich prace wezmą udział w głosowaniu publiczności. Nagrodą główną dla 1 z 3 finalistów będzie oprócz możliwości zaprezentowania się na imprezie Nokia Trends Lab, telefon komórkowy Nokia oraz udział w kilkudniowej produkcji pokazu mody Bartka Michalca.

VJ Lab
Konkursowicze rejestrują się na stronie i wysyłają linki do swoich prac (6-minutowy materiał do wybranego przez siebie podkładu muzycznego). Jury, któremu przewodzić będzie Kinga Kiełczyńska, wybiera 10 półfinalistów, którzy przygotowują materiał autorski do muzyki wybranej przez mentora (6-minutowy miks) oraz inspirując się layoutami reklamowymi Nokia Trends Lab. Przygotowane prace zostaną zamieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl i poddane ocenie internautów. 3 finaliści otrzymają telefony Nokia i zostaną zaproszeni do laboratorium, gdzie pod okiem profesjonalistów będą mogli przygotować swoje materiały konkursowe pod hasłem: "My Nokia is My Lab", do zaprezentowania podczas imprezy Nokia Trends Lab. Finaliści będą mieli również za zadanie stworzyć tapetę/kolarz pod tym samym tytułem, które zostaną zamieszczone do pobrania na www.nokiatrendslab.pl.
Dzień przed imprezą Nokia Trends Lab, która odbędzie się 6 października - finaliści spotkają się z gwiazdami i nagrają krótkie filmiki o artystach, które wkomponują w wizualizacje prezentowane podczas imprezy finałowej na 3 dużych ekranach. 3 finalistów VJ Lab będzie prezentowało swoje prace, synchronizując je z muzyką finalistów DJ Lab. Nagrodą dla wszystkich 3 finalistów będą telefony Nokia, nagrodą za 1. miejsce będzie PowerBook G4.

Nadal można uczestniczyć także w MTV Rockuje Lab. W ramach tego laboratorium można głosować na jeden z 12 finałowych zespołów, które walczą o zwycięstwo w programie MTV Rockuje, zaprezentowanych na stronie www.mtv.pl/mtv_rockuje/nokia_lab.htm. Zwycięski zespół, który otrzyma najwięcej głosów internautów, wystąpi na koncercie Nokia Trends Lab, który odbędzie się 6 października tego roku w warszawskiej dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Biorąc udział w MTV Rockuje Lab internauci mogą wygrać podwójne zaproszenia na impreze Nokia Trends Lab.

Laboratoria, na które już zamknięto rejestrację to:

Film Lab
Konkursowicze rejestrowali się na stronie wysyłając krótki film (lub link do strony, gdzie prezentują swoje prace), do 3 minut, na dowolny temat, według wskazanych parametrów. Obecnie jury, którego przewodniczącym jest Jacek Borcuch, obraduje nad wyborem 10 półfinalistów. Ich zadaniem będzie nakręcenie filmu na temat: "Moje miasto to laboratorium". Prace zostaną umieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl i poddane ocenie internautów (półfinaliści będą kręcili filmy komputerami multimedialnymi Nokia N93i). Wyselekcjonowani w publicznym glosowaniu 3 finaliści otrzymają ostatnie zadanie konkursowe pod hasłem: "My Nokia is my Lab", którego wyniki zostaną zaprezentowane i ocenione przez publiczność podczas finału Nokia Trends Lab. Nagrodą dla wszystkich 3 finalistów, poza możliwością zaprezentowania swoich prac 6 października na imprezie Nokia Trends Lab, będą komputery multimedialne Nokia N93i, udział w Nokia Mobile Movie Competition w ramach festiwalu Camerimage 2007 w Łodzi oraz dzień pracy z mentorem. 

Orange Lab
Konkursowicze rejestrowali się na stronie www.nokiatrendslab.pl i wysyłali swoje prace, maksymalnie 3, na dowolny temat (sposób wykonania prac nie jest w żaden sposób narzucony - mogą być to rysunki, projekty graficzne, przerobione w interesujący sposób zdjęcia itd.).

Obecnie mentor i jury wybierają 10 półfinalistów, których zadaniem będzie stworzenie reklamy TV oraz Outdoor dla Orange. Temat: "Orange i Muzyka". Półfinaliści będą musieli przygotować reklamę TV w formie story boardów, natomiast outdoor w formie grafik lub rysunków.

Prace konkursowe zostaną umieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl i poddane ocenie internautów.
Wszyscy 3 finaliści otrzymają telefony Nokia 5200 + starter Orange. Nagrodą dla zwycięzcy będzie udział w tworzeniu kampanii reklamowej dla Orange z dedykowaną agencją: od uczestnictwa w fazie poszukiwania pomysłu kreatywnego, przez pracę na planie zdjęciowym, po nagranie spotu reklamowego.

Photo Lab
Eliminacje wstępne polegały na wysłaniu 1 zdjęcia na temat "Moje miasto to laboratorium" (w narzuconym formacie) lub linków do strony, gdzie są zaprezentowane prace. W półfinale, którego uczestnicy są właśnie wybierani spośród nadesłanych zgłoszeń, weźmie udział 10 osób wyselekcjonowanych przez jury pod przewodnictwem mentora, znanego i cenionego młodego fotografa Szymona Kobusińskiego. Zadaniem półfinalistów będzie zrobienie zdjęcia inspirowanego hasłem "My Nokia is my Lab". Półfinaliści będą robili zdjęcia używając Nokia N95, które otrzymają na okres 2 tygodni. Przygotowane prace zostaną zamieszczone na stronie www.nokiatrendslab.pl i poddane głosowaniu internautów. 3 wybrani finaliści otrzymają telefony Nokia jako nagrody i dostaną nowe zadanie, które wykonają. Finał odbędzie się na imprezie Nokia Trends Lab, gdzie prace trzech finalistów oceni publiczność. Nagrodą dla 3 finalistów będzie możliwość fotograficznego dokumentowania pobytu jednej z gwiazd zagranicznych w Polsce lub występu polskiej gwiazdy na imprezie.

Działania wspierające eksperyment – każdy z uczestników i mentorów Nokia Trends Lab ma możliwość wykreowania swojego wizerunku na www.moBlog.pl, podając linki do swoich prac i zapraszając do dyskusji swoich przyjaciół i moblogowiczów.

Adresy poszczególnych moblogów odpowiadają nazwom laboratoriów:
 • djlab.moBlog.pl
 • fashionlab.moBlog.pl
 • filmlab.moBlog.pl
 • photolab.moBlog.pl
 • orangelab.moBlog.pl
 • vjlab.moBlog.pl
O Nokia Trends Lab
Nokia Trends Lab to seria imprez, które odbywają się w 2007 r. w Europie. Każda z nich jest kulminacją trwającej wcześniej przez kilka tygodni lokalnej, mobilnej i internetowej aktywności. Artyści-mentorzy inspirują osoby o otwartych umysłach  do tworzenia oryginalnych projektów, które są następnie prezentowane podczas imprezy zgromadzonym fanom muzyki i młodym artystom.
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: