piątek, 19 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    CeBIT 2014: premiera nowego narzędzia do automatycznego wykrywania luk w sieciach firmowych

    Zobacz również

    Już 10 marca w Hanowerze rozpoczną się Międzynarodowe Targi Teleinformatyczne CeBIT – największa w Europie i jedna z najważniejszych na świecie imprez IT, przyciągająca firmy technologiczne z całego świata. Jednym z wystawców będzie baramundi software AG. Niemiecki producent oprogramowania po raz pierwszy zaprezentuje podczas targów swoje nowe rozwiązanie do automatycznego zarządzania lukami bezpieczeństwa.

    - Reklama -

    Wsparcie dla administratorów IT
    Luki w oprogramowaniu to istotny czynnik ryzyka występujący w przedsiębiorstwach. Nowy moduł firmy baramundi software AG do zarządzania lukami bezpieczeństwa, działający w ramach pakietu baramundi Management Suite jest skuteczną pomocą dla administratorów przy odpieraniu tego typu zagrożeń. Oprogramowanie automatycznie i regularnie skanuje komputery w sieci firmowej, a następnie wyświetla panel, w którym przejrzyście prezentuje odnalezione słabe punkty. Ewentualne luki administrator może eliminować poprzez zainstalowanie brakujących aktualizacji i łatek za pomocą pakietu baramundi Management Suite.

    Konieczność zarządzania lukami bezpieczeństwa

    Z danych firmy Techconsult, specjalizującej się w badaniach rynku IT wynika, że tego typu integracja modułów do zarządzania lukami w oprogramowaniu i stacjami klienckimi jest pożądana przez 78 procent użytkowników rozwiązań Client Management. Tylko niecałe 15 procent ankietowanych deklaruje, że posiada już zautomatyzowane rozwiązanie do zarządzania lukami bezpieczeństwa.

    Jak informuje prezes zarządu baramundi software AG, Uwe Beikirch: – Udostępniając nową wersję naszego oprogramowania, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, potrzebujących modelu zintegrowanego. W przyszłości administratorzy, za pomocą pakietu baramundi Management Suite, będą mogli zarówno rozpoznać ewentualne słabe punkty, jak i je eliminować.

    Wykryte i udokumentowane luki mogą stać się furtką do ataku na system komputerowy przedsiębiorstwa. W Internecie można znaleźć specjalnie pod tym kątem napisane, złośliwe oprogramowanie, które może być wykorzystane przez cyberprzestępcę, nawet, jeśli nie posiada on umiejętności programowania.

    Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo IT, niedysponująca odpowiednimi narzędziami, nie jest de facto w stanie znać wszystkie słabe punkty i regularnie kontrolować wszystkie stacje robocze – mówi Armin Leinfelder, menedżer produktu w baramundi software. – Nasz zautomatyzowany system zarządzania lukami bezpieczeństwa rozwiązuje ten problem i skutecznie wspiera administratorów. Zaktualizowane oprogramowanie to dla firm rzecz równie nieodzowna, co sprawny zamek w drzwiach wejściowych.

    Najważniejsze propozycje na CeBIT

    Nowy moduł firmy baramundi software AG pojawi się na rynku wraz z wersją baramundi Management Suite 2014, której wydanie planowane jest na pierwszą połowę roku. Nowa wersja oprogramowania to także rozbudowany moduł Mobile Device Management, który już obecnie posiada test zgodności dla urządzeń mobilnych. Ujednolicony formularz wprowadzania danych ułatwia przypisywanie ustawień konfiguracyjnych urządzeniom mobilnym, niezależnie od tego, czy pracują one na systemie iOS, Android czy Windows Phone. Całe oprogramowanie Client Management otrzyma zoptymalizowany pod kątem ergonomii interfejs użytkownika, co powinno umożliwić jeszcze bardziej wydajną pracę.

    W związku z dobiegającym końca wsparciem Microsoftu dla systemów Windows XP, jednym z priorytetów baramundi software jest automatyczna migracja systemu operacyjnego. Rozwiązanie Client Management firmy z Augsburga pozwala na sprawną i bezpieczną migrację komputerów w sieci firmowej na aktualną wersję Windows. Korzyści dla administratora: procesy przebiegają automatycznie i w sposób kontrolowany, a ewentualne problemy z kompatybilnością są zgłaszane z wyprzedzeniem.

    Wszystkie opisane wyżej rozwiązania zostaną zaprezentowane przez baramundi software AG na targach CeBIT, których krajem partnerskim jest tym razem Wielka Brytania. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest idea Datability, czyli zdolność efektywnego przetwarzania i szybkiego analizowania ogromnych zbiorów danych (Big Data). W 28 edycja CeBITu weźmie udział 3500 wystawców z 70 krajów.

    Źródłobaramundi
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Netia z telewizją dla hoteli z… chmury

    Netia, jako pierwszy operator w Polsce i regionie, wprowadziła do oferty B2B usługę telewizji hotelowej z chmury, czyli bez...