GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

GTS Poland – stabilne przychody, znaczny wzrost EBITDA

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-26 13:46 - czytano: 980 razy - dodaj komentarz
GTS Poland – stabilne przychody, znaczny wzrost EBITDAGTS Poland, wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych i centrum danych, należący do grupy GTS, podał nieaudytowane wyniki finansowe za rok 2013. W przeciwieństwie do trendu spadkowego na rynku telekomunikacyjnym, firma odnotowała wzrost zysku operacyjnego [EBITDA] i przychodów. Przychody w 2013 roku wyniosły 479 mln PLN i wzrosły o 1 mln PLN w stosunku do roku 2012. EBITDA wyniosła 145 mln PLN, co stanowi wzrost o 6% w stosunku do roku poprzedniego.
REKLAMA
- Kolejny rok z rzędu GTS Poland osiągnął wyjątkowo dobre wyniki finansowe. Prognozy rynkowe na 2013r. zakładały ujemną, -4%, dynamikę rynku telekomunikacyjnego . Tymczasem GTS Poland odnotował wzrost przychodów. Koncentracja na sprzedaży usług transmisji danych i data center zapewniła rozwój firmy, mimo spadku stawek MTR, które dotkliwie odczuli prawie wszyscy nasi konkurenci. Co więcej, istotnie poprawiliśmy rentowność biznesu, co potwierdza kilkuprocentowy wzrost zysku operacyjnego [EBITDA] - powiedział Piotr Sieluk, CEO GTS Poland. - W 2014 roku, nasz model biznesowy nie ulegnie zmianie. Będziemy aktywnym graczem na rynku klientów biznesowych.  Naszym celem jest utrzymanie tempa wzrostu firmy - dodał Piotr Sieluk.  
 
Grupa GTS Central Europe także ogłosiła nieaudytowane, skonsolidowane wyniki finansowe za rok 2013. Mimo osłabienia niektórych walut lokalnych, Grupa odnotowała najwyższy w historii zysk operacyjny [EBITDA] i przepływy pieniężne (cash flow). Szczegółowe dane przedstawiają się następująco:
 • Przychody wyniosły 376 mln euro, co oznacza 2% spadek w porównaniu do roku ubiegłego;
 • EBITDA to 104 mln euro, 2% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego; marża EBITDA wyniosła 28%;
 • Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (EBITDA minus nakłady inwestycyjne) wyniosły 54 mln euro, 3% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego; marża wyniosła 14%.
Główny cel GTS to rozwój produktów. Widoczny jest dwucyfrowy wzrost na usługach Ethernet, cloudowych i centrum danych. Natomiast spadek przychodów z usług głosowych i dostępu do Internetu spowodowany jest silną konkurencją cenową i zmianami regulacyjnymi. Wysoki standard obsługi Klientów i przejrzystość oferty cenowej zaowocowały wzrostem zainteresowania technologią Ethernet w kolejnych krajach. Dzięki platformom cloudowym dostępnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, setki klientów korzystających z zasobów wirtualnych GTS, może rozwijać swoje firmy. Ujednolicone i elastyczne rozwiązania odpowiadające na potrzeby przedsiębiorstw, regionalny zasięg sieci telekomunikacyjnej oraz niestandardowe produkty, tworzą unikalną wartość dla klientów GTS.

W 2013 roku GTS zainwestował 50 mln euro w rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Dziennie, do sieci podłączanych było ponad pięć budynków. Ponadto, w oparciu o najnowocześniejszą technologię Cisco zbudowana została nowa sieć IP/ MPLS. Jest ona jedną z najwydajniejszych, skalowalnych sieci w Europie Środkowo-Wschodniej o najniższych opóźnieniach. Wszystkie centra danych należące do GTS uzyskały certyfikat ISO 27001.

- Na konkurencyjnym rynku, ciągle zyskujemy przewagę świadcząc usługi w oparciu o własną infrastrukturę telekomunikacyjną. Dzięki temu zapewniamy ich najwyższą jakość i dobre warunki cenowe. Z sukcesem zwiększamy nasze przychody ze sprzedaży coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań ITC, coraz częściej wykorzystywanych w biznesie. Jestem dumny z naszych osiągnięć w 2013 roku. Są one efektem ciężkiej pracy wszystkich naszych pracowników - powiedział Danny Bottoms, Prezes Zarządu Grupy GTS.
Źródło: GTS
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: