GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

THE KOOKS na Orange Warsaw Festival 2014

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-25 15:38 - czytano: 456 razy - dodaj komentarz
THE KOOKS na Orange Warsaw Festival 2014Zespół THE KOOKS wystąpi na Orange Warsaw Festival 2014. 100% Britpopu zabrzmi 14 czerwca przed koncertem FLORENCE AND THE MACHINE na Orange Stage. THE KOOKS znakomicie wpisał się w nurt Britpopu, inspirując się klasyką brytyjskiego popu lat 60-tych. Wzorował się na największych: The Beatles, The Rolling Stones oraz twórczością Boba Dylana z tego okresu. Porównywany jest do The Kinks, The Police, Thin Lizzy czy Arctic Monkeys.
REKLAMA
 Luke Pritchard, frontman i wokalista grupy, uważany jest za następcę Pete'a Doherty. Większość piosenek na debiutanckim albumie zespołu dedykował ówczesnej narzeczonej – Katie Melua. Album ten pt. „Inside In/Inside Out” osiągnął status aż poczwórnej platyny w Wielkiej Brytanii. Gigantyczny sukces komercyjny szedł w parze z absolutną dominacją europejskich list przebojów singlami „Naive” i „She Moves in Her Own Way”. Wydawnictwo docenili również krytycy – zaowocowało to tytułem najlepszego zespołu na Wyspach przyznanym przez MTV oraz nominacją THE KOOKS do prestiżowej BRIT Award. Drugie wydawnictwo zespołu – album „Konk” – potwierdziło sukces Brytyjczyków, od razu pojawiając się w czołówkach list radiowych. W 2011 roku, po wydaniu trzeciego albumu „Junk of the Heart”, zespół skupił się na międzynarodowych trasach koncertowych.

Rok 2014 to dla THE KOOKS powrót do studia i, jak zapowiadają sami artyści, wydanie nowego krążka. Do Polski przyjadą więc z nowym repertuarem i na pewno zaskoczą swoich fanów. Podczas Orange Warsaw Festival 2014 zagrają drugiego dnia festiwalu – 14 czerwca na Orange Stage.

- Od dobrych kilku lat sygnałem mojej audycji w radiowej Trójce jest cytat z piosenki The Kooks. Niech to wystarczy za rekomendację.-  Piotr Metz, rzecznik OWF

THE KOOKS – dołącza do grona ogłoszonych wcześniej artystów Orange Warsaw Festival 2014 tj: KINGS OF LEON, OUTKAST, QUEENS OF THE STONE AGE, FLORENCE AND THE MACHINE, DAVID GUETTA, SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, PIXIES, KASABIAN, TIMBALAND, BRING ME THE HORIZON.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: