GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

emporia na MWC

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-24 10:31 - czytano: 575 razy - dodaj komentarz
emporia na MWCNa Światowym Kongresie Technologii Mobilnych, który odbył się w 2014 w Barcelonie, emporia Telecom zaoferowała szereg urządzeń łączących przyciski dotykowe z tradycyjnymi. Według najświeższych badań przeprowadzanych przez emporia Telecom, 35% respondentów w wieku 40+ korzystających ze smartfonów przyznaje, że nieco brakuje im tradycyjnych, mechanicznych przycisków.
REKLAMA
emporia MWC 2014
emporia
Badania wykazały również, że:
 • ponad jeden na pięciu użytkowników powyżej 40 roku życia stwierdza, że wybieranie numerów oraz pisanie SMS-ów na ekranie dotykowym sprawia mu trudność,
 • blisko 30% ankietowanych częściej wybiera niepoprawny numer,
 • 38% badanych woli zachować swój tradycyjny aparat telefoniczny niż przechodzić na ekran dotykowy
Jak twierdzi Eveline Pupeter, CEO w Emporia Telecom, - Fakt, że niemal każdy nowy telefon posiada ekran dotykowy nie sprawia, że wszyscy je lubią, szczególnie klienci po czterdziestce. Po przekroczeniu wieku 40 lat, sprawność manualna zaczyna powoli spadać. Chociaż fakt ten trudno jest stwierdzić z dnia na dzień, to z biegiem lat tracimy znaczną część czucia w palcach. Ma to oczywiście swój wpływ na efektywne korzystanie z ekranu dotykowego. Dlatego informacja zwrotna z receptorów czuciowych potwierdzająca przyciśnięcie przycisku jest szczególnie istotna. Klawiatura QWERTY na ekranach dotykowych smartfonów zajmuje zazwyczaj obszar mniejszy niż sześć na cztery centymetry i obejmuje 33 przyciski o wielkości niższej niż 0.75 cm. Niemal każdemu użytkownikowi jest dość trudno trafić w takie przyciski, jednak czynność ta staje się dużo większym wyzwaniem dla osób starszych.

Pupeter odrzuca jednak pogląd, że osoby starsze nie mogą korzystać z technologii dotykowych: - 25% sprzedaży tabletów dotyczy osób w wieku ponad 55 lat, co pokazuje, że atrakcyjność ekranów dotykowych jest bardzo uniwersalna. Problemy ze smartfonami pojawiają się wtedy, kiedy klawiatura QWERTY na ekranie staje się naprawdę mała.

Na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych, który odbył się w 2014 w Barcelonie, emporia Telecom zaoferowała szereg urządzeń łączących przyciski dotykowe z tradycyjnymi.  Pupeter podsumowuje: - O rozwoju atrakcyjnych, uniwersalnych produktów możemy myśleć jedynie przy uwzględnieniu ograniczeń, które niesie ze sobą proces starzenia się każdego człowieka. Ekrany dotykowe nadają się świetnie do przeglądania obrazów, jednak wpisywanie tekstu na małych ekranach jest mniej intuicyjne.  Dlatego też nasi klienci mają możliwość wyboru opcji korzystania albo z przycisków tradycyjnych albo z ekranu dotykowego.

Nowe produkty

emporiaSMART
Pierwszy telefon komórkowy z funkcjonalnością smartfonu łączący swobodę użytkowania i atrakcyjny wygląd, który uwielbiają klienci emporia.

emporiaEUPHORIA
Połączenie ekranu    dotykowego z klawiaturą tradycyjną sprawia, że to doskonała propozycja dla osób oczekujących telefonu łatwego w obsłudze a jednocześnie pozwalającego na wykorzystanie najnowszych możliwości technologii dotykowych.

emporiaGLAM
Nowy standard w designie. Konstrukcja zamykana na klapkę wyróżnia przyciągającą oko elegancją.

emporiaPURE
To telefon komórkowy zaprojektowany z myślą o prostocie obsługi podstawowych funkcji, takich jak rozmowy telefoniczne czy wiadomości tekstowe. Łączy w sobie łatwość

Ponadto oferta emporia obejmuje nową ładowarkę emporiaCONNECTOR na wejście microUSB oraz wersję usługi emporiaME na tablety.
Źródło: emporia
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: