GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aplikacja która zadba o nasze zdrowie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-19 17:12 - czytano: 611 razy - dodaj komentarz
Aplikacja która zadba o nasze zdrowie Według Narodowego Testu Zdrowia Polaków, statystyczny Polak często nie wie ile waży, rzadko mierzy ciśnienie i unika sprawdzania poziomu cholesterolu czy cukru we krwi. Na zachodzie natomiast szerzy się moda na mierzenie swojej aktywności sportowej, ale także snu, stresu, wagi czy diety. U nas popularność takich rozwiązań nabiera właśnie tempa. Całe to śledzenie siebie dąży do zmiany nawyków i podejmowania bardziej świadomych kroków w kierunku poprawy zdrowia.
REKLAMA
reconti
reconti

Aplikacje takie jak polskie reconti łączą historię pomiarów z indywidualnymi planami żywieniowymi nadając wysiłkowi fizycznemu cechy zabawy, gry i rywalizacji.

- Do niedawna mieliśmy do dyspozycji jedynie papier i ołówek. Dziś, dzięki smartfonom, trackerom czy gadżetom prezentowanym niedawno np. na targach elektroniki w Las Vegas, możemy łatwiej walczyć o lepszą sylwetkę - mówi Wojciech Ganczarski, współtwórca reconti. - Teraz każdy może łatwiej mierzyć, więcej wiedzieć, lepiej działać i zdobywać kolejne cele w sporcie czy zdrowiu - dodaje Ganczarski.

Aplikacja zanalizuje za nas zebrane automatycznie dane i zasugeruje wnioski, plan żywieniowy i zależności wynikające z naszych aktywności. Wyniki badań wskazują, że tylko 30% naszych rodaków uprawia jakikolwiek sport. Wreszcie mamy większe szanse w nabraniu kondycji czy poprawieniu jakości naszego życia.

Pomysłodawcy reconti własne doswiadczenia z odchudzania i sukces jaki odniesli przełożyli na produkt, który dzisiaj pomoże innym.  Zapisywanie wynków, codzienne dobre wybory i pomoc technologi, połączona z aktywnościa to sukces, do którego będą namawiać Polaków.

W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych aż 95 milionów osób skorzystało z możliwości mierzenia stanu zdrowia oraz zapisywania i analizy samopoczucia za pomocą telefonu komórkowego. 2013 rok możnaby uznać za przełomowy pod względem wprowadzenia nowych technologii do codziennego dbania o zdrowie i aktywności sportowych.

Źródło: reconti
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: