GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Tobias Solorz nowym Prezesem Zarządu Polkomtelu

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-05 17:39 - czytano: 641 razy - dodaj komentarz
Tobias Solorz nowym Prezesem Zarządu Polkomtelu Rada Nadzorcza Polkomtelu podjęła decyzję o powołaniu Tobiasa Solorza na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Rada Nadzorcza Polkomtelu, operatora sieci Plus, podjęła uchwałę, zgodnie z którą nowym Prezesem Zarządu Spółki został wybrany Tobias Solorz. Zygmunt Solorz-Żak oraz Wojciech Pytel zakończyli pełnienie swoich funkcji w Zarządzie Spółki i zostali wybrani przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników do Rady Nadzorczej.
REKLAMA
 Decyzje te rozpoczynają nowy rozdział w rozwoju Polkomtelu i stanowią istotny krok w kierunku integracji z Cyfrowym Polsatem i budowy wartości obydwu połączonych Spółek. Są również kolejnym etapem, który ułatwi osiągnięcie celu, jakim jest uzyskanie jak największych korzyści oraz synergii wynikających z coraz bliższej współpracy  obydwu firm.

Zygmunt Solorz-Żak: -Kiedy obejmowałem funkcję Prezesa Zarządu postawiłem sobie pewne cele i dzisiaj mogę powiedzieć, że udało się je z sukcesem zrealizować. Przeprowadziliśmy firmę - wspólnie z całym Zarządem – przez najtrudniejszy etap restrukturyzacji po zakupie spółki w 2011 roku i stworzyliśmy fundamenty dla jej przyszłego rozwoju. Przygotowaliśmy również Spółkę do wejścia do Grupy Cyfrowego Polsatu. Mogę ze spokojem przekazać zarządzanie firmą nowemu Prezesowi. Oczywiście cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w Zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom. Zarówno jego, jak i cały Zarząd będę teraz wspierał pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. Zacieśnienie współpracy Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu oznacza również, że chciałbym aby Dominik Libicki, po zakończeniu transakcji dołączył do Zarządu Polkomtelu i będę go wówczas rekomendował na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Wojciech Pytel: -Czas spędzony w Zarządzie Polkomtelu to z jednej strony bardzo intensywny i wymagający, ale jednocześnie fascynujący i inspirujący etap w mojej karierze zawodowej. Umówiliśmy się z Zygmuntem Solorzem-Żakiem na wspólne prowadzenie spółki w tym najtrudniejszym okresie, a teraz nadszedł moment, w którym możemy powiedzieć, że mamy go już za sobą. Strategia Polkomtelu od początku zbudowana była na czterech filarach, z których jednym były synergie w grupie i teraz nadszedł czas na ich realizację. Ten czas wymaga silnego powiązania przede wszystkim z Cyfrowym Polsatem.

Tobias Solorz: - Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą. Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane mi zaufanie i mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby Spółka osiągała jak najlepsze wyniki, a miliony naszych klientów było jak najbardziej usatysfakcjonowanych z naszych produktów i usług. Przede mną i całym Zarządem stoi wiele wyzwań, w tym integracja z Cyfrowym Polsatem. Jestem przekonany, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat wspólnie osiągną sukces, tworząc lidera na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce i zyskując zaufanie klientów poprzez oferowanie im unikalnego portfolio usług.

W skład Rady Nadzorczej wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako Przewodniczący, Heronim Ruta jako Wiceprzewodniczący oraz Członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: