GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

10 urodziny Facebooka

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-04 17:14 - czytano: 507 razy - dodaj komentarz
10 urodziny FacebookaTo właśnie dzisiaj mija dokładnie 10 lat od momentu powstania Facebooka. 4 lutego 2004 roku dwudziestoletni student Harvardu założył portal, początkowo nazwany The Facebook. W ciągu dekady stał się on najpopularniejszą witryną społecznościową, zmieniając oblicze internetu. Życie napisało scenariusz. Początkowo The Facebook miał służyć grupie studentów z Harvardu jako internetowa książka imion i zdjęć. Skromna strona internetowa zyskała jednak tak ogromną popularność, że w przeciągu
REKLAMA
kilku lat uczyniła Marka Zuckerberga jedną z najbogatszych osób na świecie. Kulisy powstawania portalu i jego rozwoju, stały się nawet kanwą wyreżyserowanego w 2010 roku przez Davida Finchera filmu „The Social Network”.

Facebook w liczbach

We wrześniu 2012 roku głośno było o przekroczeniu przez Facebooka granicy miliarda użytkowników, a raczej miliarda aktywnych kont. To jednak nie jedyna liczba, która dowodzi o prymie jaki wiedzie ten portal wśród mediów społecznościowych. Każdego dnia na Facebooka ładowanych jest średnio 350 milionów zdjęć. Przycisk „like”, wprowadzony co ciekawe dopiero w 2009 roku, używany jest codziennie przeciętnie 6 bilionów razy. Aż 6 na 10 użytkowników wchodzi na portal każdego dnia, a przeciętny posiadacz konta na Facebooku spędza tam 7 godzin i 45 minut w miesiącu, co w przeliczeniu daje 39 dni w ciągu 10 lat.

Warto również zauważyć, że Facebook już dawno przestał być tylko narzędziem międzyludzkiej komunikacji na gruncie towarzyskim. Facebook odgrywa dziś ogromna rolę przede wszystkim w biznesie. Aktywna promocja marki i produktów na Facebooku ma wielkie znaczenie. – komentuje Bartłomiej Pałacki, Social Media Manager GRUPA365NET - Fanpage na portalu stanowi istotny element obecności firmy w internecie. Badania pokazują, jak wielkie może on mieć oddziaływanie. Dlatego też tak ważne jest, by obecność na portalu była efektem profesjonalnego planu i skutecznej jego realizacji.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: