GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

FilmBox Arthouse – nowy kanał z kinem artystycznym w Cyfrowym Polsacie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-30 17:51 - czytano: 478 razy - dodaj komentarz
FilmBox Arthouse – nowy kanał z kinem artystycznym w Cyfrowym Polsacie1 lutego br. do oferty Cyfrowego Polsatu dołączy nowy kanał filmowy – FilmBox Arthouse – należący do Grupy Kino Polska TV S.A. Abonenci platformy obejrzą na antenie stacji arcydzieła Viscontiego, Kurosawy, Felliniego, Hitchcocka, wybitne filmy nominowane do prestiżowych nagród, m.in. Złotej Palmy, Złotego Niedźwiedzia, Złotych Lwów, a także awangardowe produkcje niezależnych filmowców z całego świata.
REKLAMA
FilmBox Arthouse znajdzie się na 53 pozycji na liście kanałów Cyfrowego Polsatu, a dostęp do niego będą mieć abonenci posiadający pakiet dodatkowy Film HD, który można dokupić do pakietu podstawowego Familijnego Max HD. To dwudziesta stacja w ofercie pakietu Film HD (i jednocześnie piąta z portfolio Grupy Kino Polska TV S.A.), zapewniającego dostęp do różnorodnych kanałów filmowych i serialowych. Oferta programowa nowego kanału obejmuje klasykę światowego kina, a także twórczość mniej znanych reżyserów, których dzieła można obejrzeć głównie na festiwalach filmowych.

- Jestem przekonana, że FilmBox Arthouse będzie filmową ucztą dla abonentów, którzy są miłośnikami kina, także tego niezależnego, i doskonale uzupełni portfolio naszego pakietu filmowego, który codziennie, na dwudziestu już kanałach, oferuje najlepszą rozrywkę filmową, różnorodną tematycznie i gatunkowo – mówi Beata Białkowska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w Cyfrowym Polsacie S.A.

- Kino artystyczne i niezależne rzadko gości na antenach komercyjnych stacji telewizyjnych. Często postrzegane jest jako zbyt niszowe lub za trudne dla przeciętnego widza. Tworząc kanał FilmBox Arthouse, chcieliśmy dołączyć do naszego portfolio stację dedykowaną prawdziwym miłośnikom kina, pragnącym poznać filmy mniej znanych twórców z całego świata, powstające poza głównym nurtem kina. Naszą ofertę kierujemy do widza gotowego na konfrontację z autorskimi wizjami awangardowych reżyserów oraz klasykami gatunku – wyjaśnia Łukasz Bułka, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Kino Polska TV S.A.

Już w lutym na antenie FilmBox Arthouse obejrzeć będzie można kultowego „Psa andaluzyjskiego” Luisa Bunuela, pierwsze thrillery Alfreda Hitchcocka, m.in. „39 kroków” z 1935 roku, „Nie żałuję swojej młodości” w reżyserii Akiro Kurosawy czy nagrodzone Złotą Palmą w Cannes „Słodkie życie” Federico Felliniego z niezapomnianą rolą Marcello Mastroianniego.

FilmBox Arthouse prezentuje także nowe niezależne produkcje, które niejednokrotnie zaskoczą widzów iście gwiazdorską obsadą, jak na przykład nominowany do Złotego Niedźwiedzia w 2012 roku obraz Gusa Van Santa „Promised Land” z Mattem Damonem.
Źródło: Cyfrowy Polsat
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: