GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Kaspersky Lab umacnia swoją pozycję w gronie Liderów w raporcie Magic Quadrant

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-28 17:45 - czytano: 1379 razy - dodaj komentarz
Kaspersky Lab umacnia swoją pozycję w gronie Liderów w raporcie Magic Quadrant Trzeci rok z rzędu firma Kaspersky Lab znalazła się w gronie „Liderów” w raporcie Gartner 2014 Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms*. Przyznany w najnowszym raporcie Gartnera tytuł potwierdza pozycję firmy Kaspersky Lab jako jednego z głównych dostawców rozwiązań do ochrony punktów końcowych. Gartner Magic Quadrant to coroczny raport z badań rynku oparty na kompleksowej analizie platform do ochrony punktów końcowych 18 producentów ochrony IT.
REKLAMA
Może służyć jako punkt odniesienia dla firm, które próbują oceniać producentów i produkty z branży bezpieczeństwa IT, oraz odgrywać istotną rolę podczas podejmowania przez przedsiębiorstwa decyzji dotyczących zakupów na skalę globalną. Gartner ocenia producentów w dwóch kategoriach: „kompletność wizji” i „zdolność realizacji”. „Kompletność wizji” obejmuje 8 kryteriów oceny: zrozumienie rynku, strategia marketingowa, strategia sprzedaży, strategia oferty, model biznesowy, strategia branżowa/wertykalna oraz strategia innowacyjna i geograficzna. Kryteria „zdolności realizacji” obejmują takie czynniki jak ogólna rentowność producenta, chłonność rynku, operacje, realizacja sprzedaży/ustalanie cen, realizacja działań marketingowych i doświadczenia klientów.

W raporcie Magic Quadrant producenci objęci badaniem są kategoryzowani do czterech grup: „Leaders”, „Challengers”, „Visionaries” oraz „Niche Players”. Liderzy wykazują zrównoważony rozwój i wysiłki w kategoriach dotyczących wizji i realizacji. Ich możliwości w zakresie zaawansowanej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, ochrony danych oraz/lub funkcji zarządzania podnoszą poprzeczkę konkurencyjną dla wszystkich produktów na rynku oraz kształtują kierunek, w jakim podąża branża. W oparciu o te kryteria Kaspersky Lab trzeci rok z rzędu znalazł się w grupie „Liderów”.    

Flagowy produkt bezpieczeństwa firmy - Kaspersky Endpoint Security for Business – został uznany przez liderów w dziedzinie biznesu i IT jako rozwiązanie, które nie tylko zapewnia szybkie i dokładne wykrywanie szkodliwego oprogramowania, ale również integruje liczne klienckie narzędzia zarządzania w jedną konsolę administracyjną. Niektóre z tych funkcji zarządzania bezpieczeństwem obejmują analizę luk w zabezpieczeniach, zarządzanie łatami, inwentaryzację aplikacji, kontrolę aplikacji, MDM (zarządzanie urządzeniami mobilnymi) oraz centralnie zarządzane szyfrowanie na poziomie plików i pełnego dysku z uwierzytelnianiem przed ponownym uruchomieniem dla dysków twardych i przenośnych.        

Komentując najnowsze osiągnięcie, Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technologii w Kaspersky Lab, powiedział: - Naszą ambicją jest dbanie o bezpieczną cyberprzestrzeń poprzez zapewnianie naszym klientom ochrony najwyższej jakości i wierzymy, że nasza najnowsza pozycja w raporcie Gartner Magic Quadrant pokazuje, że znajdujemy się na dobrej drodze. Jest to dla nas ogromne osiągnięcie i dowód na to, że nasza długoterminowa strategia intensywnego inwestowania w technologie i wiedzę specjalistyczną nadal przynosi doskonałe wyniki. Ogromną motywację stanowi dla nas to, że nasze wysiłki zyskały uznanie czołowej firmy w dziedzinie badań rynku IT.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: