GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Firma HUAWEI zbudowała Centrum Sieci Szkieletowej na Podkarpaciu

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-27 17:04 - czytano: 365 razy - dodaj komentarz
Firma HUAWEI zbudowała Centrum Sieci Szkieletowej na PodkarpaciuHUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), stworzył od podstaw Centrum Sieci Szkieletowej na potrzeby projektu realizowanego przez Aero2 – polskiego dostawcę bezpłatnego Internetu. Dzięki tej współpracy, ponad 97 procent mieszkańców województwa podkarpackiego może od początku 2014 roku korzystać z dwóch innowacyjnych usług komercyjnych wprowadzonych przez Aero2 – SpeedNet i AeroPocket. W ramach realizacji projektu, na terenie województwa podkarpackiego, firma HUAWEI
REKLAMA
stworzyła Centrum Sieci Szkieletowej. Zostało ono zbudowane w oparciu o architekturę IMS zgodną ze specyfikacją 3GPP dostarczając rozwiązania o wysokim poziomie niezawodności i wydajności. Zastosowana architektura umożliwi w przyszłości łatwe poszerzanie portfolio proponowanych usług.  

Odbydwie usługi działają na terenie województwa podkarpackiego i rozlokowanych tam 114 stacji bazowych. Koszt każdej z nich to 200 PLN. Karta SIM wydawana jest bezpłatnie, natomiast jej wymiana to koszt 200 PLN. W ramach oferty, Aero2 nie zapewnia komunikatora Internetowego obsługującego protokół SIP.
 
W modelu prepaid Aero2 świadczy dwie usługi:

 • AeroPocket – transmisja danych do nielimitowanej komunikacji pomiędzy abonentami usług w wykorzystaniem protokołu SIP. Usługa polega na czasowym udostępnieniu nielimitowanej transmisji danych dla potrzeb otwarcia i podtrzymywania sesji w protokle SIP. Pozwala ona użytkownikowi posiadającemu komunikator Internetowy obsługujący protokół SIP na prowadzenie łączności z wykorzystaniem technologii HSPA+ (UMTS 900MHz) w zakresie trzech kolejno zarejestrowanych sektorów stacji bazowych.
 • SpeedNet – radiowy dostęp do szerokopasmowego Internetu (z prędkością do 28 Mbit/s). Usługa polega na udostępnianiu transmisji danych z wykorzystaniem technologii HSPA+ (UMTS 900MHz). Pozwala ona użytkownikowi korzystać z dostępu do Internetu w ramach posiadanego limitu transmisji danych (25 GB).
Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) dalej funkcjonuje na terenie całego krajuna dotychczasowych zasadach. Obecnie w zasięgu sieci Aero2 jest około 29 mln mieszkańców Polski.

Projekt „HSPA+, milowy krok w kierunku technologii LTE” jest współfinansowany ze środków Unni Europejskiej przyznawanych spółce w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” Programu Operacyjnego Innowcyjna Gospodarka.
Źródło: Huawei
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: