GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Net Masters Cup 2014 – ruszyły zapisy do największego w Polsce konkursu wiedzy o Internecie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-22 16:28 - czytano: 265 razy - dodaj komentarz
Net Masters Cup 2014 – ruszyły zapisy do największego w Polsce konkursu wiedzy o Internecie2351 drużyn, 805 szkół, niemal 10 000 uczestników, w tym ponad 2 000 nauczycieli – tak imponujący zasięg miała ubiegłoroczna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Organizatorzy konkursu – Grupa Netia, Grupa Allegro oraz CISCO – chcą wspierać młodych utalentowanych informatyków i promować kierunki techniczne na wyższych uczelniach w Polsce. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to wyjątkowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
REKLAMA
Co roku angażuje tysiące młodych pasjonatów internetu z całej Polski. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach wystartowało 25 532 drużyn, czyli 125 309 uczestników.

Z badań przeprowadzonych wśród uczniów i nauczycieli po zakończeniu ubiegłorocznej edycji wynika, że aż 82 proc. uczestników planuje rozpocząć studia na kierunki informatycznym na Politechnice, Uniwersytecie lub na wyższej uczelni prywatnej. 63 proc. ankietowanych nauczycieli zadeklarowało, że Olimpiada pomogła im w motywowaniu uczniów do pracy i rozwijaniu ich talentów.

Zapisy do tegorocznej edycji potrwają do 7 marca. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza na stronie www.netmasterscup.pl Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo będą one rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

W Net Masters Cup 2014 walka będzie się toczyć – podobnie jak w poprzedniej edycji – o pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym: stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe. Nagrodę główną otrzyma każdy członek zwycięskiej drużyny, a jak pokazały badania 90 proc. uczniów oraz 89 proc. nauczycieli oceniło ją pozytywnie. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca będą czekać nagrody rzeczowe oraz pakiet wejściówek na konferencje branżowe. Mistrzów Internetu 2014 poznamy w czerwcu podczas Wielkiego Finału na żywo. Weźmie w nim udział 21 najlepszych drużyn wyłonionych w trakcie dwóch etapów eliminacji online.

- Już po raz kolejny, wspólnie z Grupą Allegro, a teraz także z CISCO, organizujemy Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Jesteśmy dumni że w ramach jednego projektu wspieramy zdolną młodzież, budujemy kompetencje cyfrowe leżące u podstaw społeczeństwa informacyjnego oraz integrujemy biznes ze środowiskiem naukowym – mówi Marta Pietranik-Pacuła, Koordynator Olimpiady po stronie Grupy Netia.

- Niezmiernie cieszy nas fakt, że Olimpiada spotyka  się tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy swoją dalszą przyszłość wiążą z tą właśnie dziedziną i chcą kształcić się w tym kierunku. Będziemy im w tym pomagać – mówi Marcin Majchrzak, Koordynator Olimpiady po stronie Grupy Allegro.
Źródło: Net Masters Cup
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: