GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Czy osoby w wieku 55+ robią zakupy przez Internet?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-20 15:58 - czytano: 295 razy - dodaj komentarz
Czy osoby w wieku 55+ robią zakupy przez Internet?Osoby powyżej 55 roku życia coraz śmielej korzystają z Internetu doceniając korzyści wynikające z surfowania. Odsetek osób w wieku 55+ robiących zakupy on line stale rośnie. Z okazji zbliżających się świąt – Dnia Babci i Dnia Dziadka, przyjrzeliśmy się ich zakupom. Chcemy sprawdzić, czy kupują przez Internet i jakie produkty wybierają najczęściej. Dla coraz większej grupy osób w wieku 55 +, Internet to kopalnia informacji.
REKLAMA
W zależności od potrzeb, może być miejscem, gdzie śledzi się najnowsze informacje ze świata, zawiera nowe znajomości, opłaca rachunki oraz robi zakupy. Odsetek osób po 55 roku życia, które są aktywne w sieci rośnie systematycznie. W ciągu ostatnich dwóch lat zwiększył się o 0,7 punktu procentowego. Na chwilę obecną jest to około 4% wszystkich użytkowników Internetu. 

Według danych Megapanel PBI/Gemius z 2013 roku, każdego dnia z przestrzeni wirtualnej korzysta ponad 9,5 mln osób.  CBOS prognozuje, że  w tym roku z liczba aktywnych użytkowników wzrośnie do niemal 2/3 wszystkich Polaków (66%). 

Zakupy on line
Sklep Agito.pl obserwował zachowania swoich Klientów w najgorętszym okresie zakupowym – od początku listopada 2013 do połowy stycznia tego roku. Okazuje się, że około 8% wszystkich zamówień w sklepie Agito.pl złożyły osoby powyżej 55 roku życia. Jest to spora grupa, a prognozy wskazują, że dalej będzie się powiększać. Klienci cenią sobie zakupy w sieci, ponieważ zapewniają niezależność, są wygodniejsze, zajmują mniej czasu, a do tego są często tańsze niż tradycyjne.

Co najczęściej kupują osoby 55+?
Jak podaje sklep Internetowy Agito.pl, osoby powyżej 55 roku żucia są najczęściej zainteresowani zakupami elektroniki oraz kosmetyków i perfum. Bardzo chętnie kupują telewizory, laptopy i tablety. Nieco rzadziej są to dyski twarde oraz oprogramowanie. Natomiast w okresie przedświątecznym w ich koszykach królowały zabawki - z pewnością prezenty dla ukochanych wnuków.

Prognozy
Komisja Europejska szacuje, że w Europie w ciągu kolejnych 15 lat, odsetek osób w wieku 65-80 lat wzrośnie o ok. 40%. Jednocześnie obserwujemy gwałtowny rozwój wykorzystywania Internetu w nowych dziedzinach życia. Taki stan rzeczy z pewnością doprowadzi do konfrontacji jeszcze większej grupy osób z falą nowych technologii, bez których funkcjonowanie może okazać się dużo trudniejsze.
Źródło: Agito.pl
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: