GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Chmura Microsoft usprawni działanie stron Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-17 16:46 - czytano: 290 razy - dodaj komentarz
Chmura Microsoft usprawni działanie stron Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014Już tylko 22 dni pozostały do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014! Informacje na temat wydarzenia można śledzić pod adresem http://www.sochi2014.com/en. Strona, podobnie jak wszystkie oficjalne witryny Igrzysk odbywających się w Soczi, działa w oparciu o rozwiązanie chmurowe Windows Azure, a obsługiwać ją będą 4 centra danych Microsoft na świecie. Z infrastruktury informatycznej udostępnianej przez Microsoft korzystać będą także przygotowane na potrzeby Igrzysk aplikacje,
REKLAMA
działające na systemach Windows Phone, iPhone i Android.

Microsoft zapewni nieprzerwane działanie witryn internetowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Soczi 2014 podczas przygotowań do Igrzysk oraz w czasie ich trwania – wszystko to dzięki użyciu zasobów chmurowych Windows Azure rozmieszczonych w nowoczesnych centrach przetwarzania danych na całym świecie. Umożliwiają one elastyczne zarządzanie zasobami z maksymalną wydajnością w czasie nawet największego obciążenia. Firma zagwarantuje także wsparcie techniczne.

Z technologii Microsoft będą korzystać również współpracujący z organizatorami partnerzy z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz z poszczególnych krajów. W ramach współpracy zostało utworzone zintegrowane centrum przetwarzania danych, korzystające z chmury prywatnej Microsoft. Jest to zupełnie nowa platforma technologiczna, zapewniająca niezawodne działanie wszystkich systemów informacyjnych Komitetu Organizacyjnego Soczi 2014 w końcowym okresie przygotowań i w czasie trwania Igrzysk. W projekcie centrum uwzględniono wzrost ruchu sieciowego oraz duże obciążenia zasobów, a także konieczność zapewnienia nieprzerwanej pracy komitetu organizacyjnego, który na czas trwania imprezy zostanie przeniesiony z Moskwy do Soczi.

- Rozwiązania chmurowe pomogą nam zorganizować innowacyjne i niezapomniane Igrzyska. Dzięki platformie chmurowej wzrost obciążenia nie będzie miał wpływu na jakość usług online. Z witryn internetowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014 będą mogły korzystać jednocześnie dziesiątki milionów użytkowników na całym świecie — powiedział Dmitrij Czernyszenko, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Soczi 2014.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z Komitetem Organizacyjnym Soczi 2014 i zależy nam na świadczeniu jak najlepszych usług podczas przygotowań do Igrzysk. Dzięki sprawdzonym na całym świecie rozwiązaniom i najnowszym technologiom firma Microsoft zapewnia najlepszą platformę informatyczną dla innowacyjnych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do powstania nowych standardów technologicznych w organizacji dużych imprez sportowych w Rosji i na arenie międzynarodowej — dodał Nikolay Pryanishnikov, prezes Microsoft Rosja.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: