GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung wraz ze swoimi partnerami przedstawiają interaktywne prezentacje na targach CES 2014

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-09 17:19 - czytano: 327 razy - dodaj komentarz
Samsung wraz ze swoimi partnerami przedstawiają interaktywne prezentacje na targach CES 2014Samsung Electronics Co., Ltd. zainaugurowała jedną z ciekawszych spośród swoich interaktywnych prezentacji przygotowanych na targi CES 2014. Technologie mobilne są tematem przewodnim tegorocznej edycji targów, dlatego też chcąc jeszcze mocniej zaznaczyć swoją pozycję lidera rynku Samsung oferuje na swoim stoisku szereg interaktywnych ekspozycji. Przykłady współpracy urządzeń mobilnych GALAXY z produktami firm BMW, Trek Bikes, Kidrobot i 3D Systems można oglądać na stoisku
REKLAMA
Samsung
Samsung
Samsung podczas tegorocznych targów CES. Interaktywne prezentacje pokazują pełną gamę możliwości mobilnej integracji Samsung GALAXY Note 3, Samsung Gear i nowego tabletu NotePRO.

BMW – Samsung GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote
BMW i3, czyli pierwszy na świecie w pełni skomunikowany samochód z napędem elektrycznym, został wyposażony w zintegrowaną kartę SIM, która zapewnia kierowcy dostęp do pojazdu w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Korzystając z aplikacji BMW i Remote, kierowca może wymieniać się informacjami z pojazdem bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego. Dzięki temu może korzystać z przydatnych funkcji, takich jak kontrola stanu naładowania baterii i aktualnego zasięgu pojazdu, sprawdzenie zamknięcia okien, czy też zdalna regulacja klimatyzacji.

Samsung i BMW wspólnie opracowały prezentację Samsung GALAXY Gear w wersji zaprojektowanej z myślą o aplikacji BMW i Remote. Dzięki Samsung GALAXY Gear, możliwości znane dotychczas jedynie ze smartfonów stają się dostępne także dla użytkowników urządzeń nadgarstkowych. Korzystając z GALAXY Gear będziemy mogli w wygodny sposób uzyskiwać dostęp do pojazdu i otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o jego stanie. Najważniejsze informacje będą dostępne na wyświetlaczu GALAXY Gear, więc nie będzie już konieczności wydobywania smartfona z kieszeni ani odblokowywania ekranu.

Samsung GALAXY Gear pozwoli użytkownikom sprawować kontrolę nad BMW i3 bezpośrednio z nadgarstka. Komunikacja pomiędzy Samsung GALAXY Gear a BMW i3, umożliwiająca nie tylko monitorowanie stanu auta, ale też zdalne sterowanie wieloma jego funkcjami, pozwoli nam korzystać z mobilnego stylu życia w sposób zupełnie inny niż dotychczas.

Pokazywany na stoisku GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote przekazuje użytkownikowi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu pojazdu i jego ładowania, takie jak:
 •     stan ładowania baterii BMW i3 i aktualny zasięg pojazdu
 •     otwarcie drzwi, okien i szyberdachu
 •     konieczne przeglądy i zabiegi serwisowe
Oprócz wglądu w informacje o stanie pojazdu, użytkownik może także zdalnie ustawić odpowiednią dla siebie temperaturę wewnątrz swojego BMW i3 jeszcze zanim znajdzie się w pojeździe. W tym celu wystarczy skorzystać z dotykowego interfejsu użytkownika lub z systemu poleceń głosowych S-Voice, w jaki wyposażono urządzenia Samsung GALAXY. Ponadto, dzięki opcji S Voice użytkownik może włączyć funkcję „Send to car”, przy pomocy której do panelu nawigacyjnego BMW i3 można przesłać adres miejsca, do którego chcemy dojechać. W ten sposób auto będzie gotowe do drogi wcześniej niż jego kierowca.

Prezentowanemu na stoisku Samsung BMW i3 towarzyszy zespół personelu, który pokazuje, w jaki sposób możemy korzystać z aplikacji BMW i Remote zarówno na Samsung GALAXY Note 3, jak i na GALAXY Gear.

Trek Bikes – nowy wymiar życia w łączności
Samsung nawiązał współpracę z firmą Trek Bikes, producentem najlepszych na świecie rowerów i sprzętu rowerowego, aby przy wykorzystaniu technologii smartfonowej dodać nowy wymiar do jazdy na rowerze.

Trek zaprojektował dwa koncepcyjne rowery, pokazujące wiele możliwości integracji smartfona z rowerem w sposób przynoszący miłośnikom dwóch kółek szereg korzyści:
 • Rower podczas jazdy ładuje baterię w GALAXY Note 3. Dzięki temu możemy wybrać się na najdłuższą nawet podróż i korzystać w jej trakcie z GPS, map i innych aplikacji, nie martwiąc się o stan baterii naszego smartfona.
 • Korzystając z GALAXY Note 3, zamontowanego wygodnie i bezpiecznie na kierownicy, lub z GALAXY Gear na nadgarstku użytkownika, możemy bezprzewodowo połączyć się z czujnikiem wbudowanym w ramę roweru i śledzić najważniejsze parametry jazdy, takie jak prędkość, szybkość pedałowania i przejechany dystans.
Na stoisku Samsung można oglądać dwa rowery GALAXY – Trek w towarzystwie urządzeń Samsung GALAXY Note 3 i GALAXY Gear. Każdy odwiedzający może wybrać się na przejażdżkę rowerem i samemu przekonać się o zaletach nowej koncepcji integracji.

Kidrobot – mariaż technologii, sztuki i designu
Współpraca z firmą Kidrobot, będącą najbardziej uznanym na świecie producentem limitowanych edycji zabawek artystycznych, firmowanych ubrań i akcesoriów lifestylowych, miała na celu stworzenie niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju figurek, inspirowanych potęgą urządzeń mobilnych Samsung GALAXY. Technologia mobilna coraz wyraźniej staje się środkiem do wyrażania samego siebie. Przemawia ona do użytkownika poprzez mobilne akcesoria, kreatywne aplikacje, a także design cyfrowych urządzeń. Kreatywne wizje Kidrobot wyrażone zarówno w akcesoriach GALAXY, jak i w samych urządzeniach, tworzą wiele nowych punktów odniesienia dla artystycznej ekspresji.

W ramach instalacji Kidrobot na stoisku Samsung pokazana została oryginalna figurka Kidrobot inspirowana urządzeniami Samsung GALAXY. Obok samych urządzeń i akcesoriów do nich będziemy mogli obejrzeć trzy duże, pomysłowe rzeźby oraz 500 mini-figurek. Wystawa będzie bardzo wciągająca – zwiedzający będą mogli na wiele różnych, interaktywnych sposobów pobawić się wyrazistymi, robiącymi wrażenie dziełami Kidrobot, nawiązującymi do świata popularnych artystów.

Na stoisku Samsung można także spotkać uznanych na całym świecie artystów i podziwiać ich podczas malowania półtorametrowych figurek Kidrobot X Samsung – po jednej figurce na każdy z trzech pierwszych dni targów CES 2014.

3D Systems – druk 3D już nie tylko dla profesjonalistów
Kolejnym przykładem innowacyjnego i kreatywnego partnerstwa jest współpraca firmy Samsung z firmą 3D Systems, będącą wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań do druku 3D. Celem współpracy jest pokazanie, w jaki sposób także konsumenci mogą korzystać z technologii druku 3D.

Urządzenia GALAXY Note, które trafiły w ręce milionów konsumentów na całym świecie, powstały po to, aby ułatwić projektowanie i tworzenie nowych rzeczy. Samsung wraz z 3D Systems demonstruje na żywo jak łatwo użytkownik może rozszerzyć swoje działania na polu projektowania i kreacji o jeszcze jeden etap, czyli o tworzenie trójwymiarowych prototypów swoich projektów. Niełatwo jest zdać sobie sprawę z ogromu drzemiących tu możliwości. Firma 3D Systems opracowała aplikację, pozwalającą użytkownikom Samsung GALAXY Note na projektowanie i tworzenie specjalnych monet drukowanych w technologii 3D, które można następnie umieścić w specjalnie zaprojektowanym etui GALAXY Note. Podczas wizyty na stoisku będzie można też zaprojektować wybraną rzecz na jednym z urządzeń GALAXY Note i przesłać jej projekt do profesjonalnego wydruku 3D.
Źródło: Samsung
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: