GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

MasterCard: rozwiązania zakupowe nowej generacji na urządzeniach marki Samsung

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-09 16:46 - czytano: 293 razy - dodaj komentarz
MasterCard: rozwiązania zakupowe nowej generacji na urządzeniach marki SamsungFirma MasterCard umożliwi posiadaczom swoich kart, wydanych przez Commonwealth Bank of Australia bezpieczne zaadaptowanie ich na wybranych urządzeniach marki Samsung, wyposażonych w technologię NFC, co zapewni klientom szybkie i bezpieczne płatności zbliżeniowe. Jest to pierwszy komercyjny projekt MasterCard realizowany z Samsungiem. Commonwealth Bank of Australia jest pierwszym bankiem na świecie, który oferuje swoim klientom płatności poprzez zastosowanie technologii MasterCard PayPass
REKLAMA
w swojej aplikacji CommBank na wbudowanym bezpiecznym elemencie telefonów Samsung Galaxy S4.

Klienci Commonwealth Banku mogą teraz z łatwością dodać do swojego Samsunga Galaxy S4 funkcję płatności zbliżeniowych, pozwalającą na realizację tego typu transakcji w ponad 1,6 miliona punktów handlowo-usługowych, akceptujących płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass na całym świecie. Liczba ta uwzględnia środowiska wymagające szybkich płatności, gdzie prędkość i wygoda mają największe znaczenie: najważniejszych sprzedawców detalicznych, większe i mniejsze sklepy spożywcze, apteki, taksówki itp.

Firmy MasterCard i Samsung w ramach partnerstwa z instytucjami finansowymi i operatorami sieci mobilnych na całym świecie planują zakończyć masowe wdrożenie podobnego rodzaju usług w przyszłym roku. Proces ten obejmie między innymi uruchomienie usług w Turcji, Rosji oraz na Ukrainie w pierwszym kwartale 2014 roku.

- Jest to pierwszy tego rodzaju komercyjny projekt oparty na bezpiecznym elemencie w smartfonie. Współpraca MasterCard z Samsungiem to kolejny etap popularyzacji płatności zbliżeniowych telefonem. Na rynku pojawia się coraz więcej aparatów wyposażonych w moduł NFC, a kolejni producenci telefonów widzą swoją szansę w wykorzystaniu rozwiązań płatniczych bazujących na technologii MasterCard PayPass – komentuje Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację w MasterCard Europe.

W Polsce usługa ta jest już znana. Rok temu MasterCard we współpracy z dwoma operatorami komórkowymi Orange i T-Mobile oraz pięcioma bankami (Getin Bank, mBank, Raiffeisen Polbank, eurobank oraz Noble Bank) wdrożył zbliżeniowe płatności telefonem z NFC.

Dzięki wprowadzeniu ‘bezpiecznego elementu’ (układ scalony, odizolowany od systemu operacyjnego urządzenia i innych jego części, gdzie przechowywane są dane dotyczące płatności) w telefonach firmy Samsung i pozostałych producentów, operatorzy sieci mobilnych i instytucje finansowe będą mogły wspólnie z MasterCard zaoferować swoim klientom rozwiązania płatnicze następnej generacji.

- Dajemy posiadaczom kart MasterCard możliwość wzbogacenia urządzeń firmy Samsung o dodatkowe dostępne na rynku funkcje płatnicze – powiedział Mung Ki Woo, Group Executive Mobile & Industry Alliances, MasterCard. – Naszym celem jest zapewnienie konsumentom pomocy w dokonywaniu zakupów i płatności w taki sposób, jaki najlepiej zaspokaja ich potrzeby. Dzięki bliskiej współpracy z firmą Samsung – globalnym liderem w produkcji urządzeń mobilnych – oraz innymi producentami urządzeń i mikroprocesorów, operatorami sieci mobilnych i punktami handlowo-usługowymi firma MasterCard utrzymuje swoją wiodącą rolę w procesie definiowania przyszłości systemów płatniczych.

Samsung Galaxy S4 i GalaxyNote 3 to dwa spośród ponad 140 urządzeń, w tym 32 smartfonów i tabletów firmy Samsung, które uzyskały świadectwa w ramach uruchomionego w maju 2012 roku programu MasterCard PayPass Ready. Urządzenia poświadczone przez firmę MasterCard poddawane są rygorystycznym testom, by zapewnić ich funkcjonalną niezawodność i kompatybilność.
Źródło: MasterCard
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: