GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

5G PPP powiększy europejskie przewodnictwo w telekomunikacji

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-08 13:58 - czytano: 253 razy - dodaj komentarz
5G PPP powiększy europejskie przewodnictwo w telekomunikacjiNowe Partnerstwo Publiczno-Prywatne Infrastruktura 5G (PPP) zostało zainicjowane w bieżącym tygodniu przez Komisję Europejską oraz stowarzyszenie 5G PPP Association. Będzie się ono angażowało w badania dotyczące rozwiązań, struktur, technologii i standardów dla infrastruktury łącznościowej 5G następnej dekady. 5G PPP łączy szerokie grono zainteresowanych stron z sektorów telekomunikacji oraz IT, a także z instytutów badawczych.
REKLAMA
Założycielami stowarzyszenia są: Alcatel-Lucent, Ericsson, Nokia Solutions and Networks, Orange oraz operator satelitarny SES.

Komisja Europejska i branża przeznaczają na badania 5G znaczne fundusze publiczne i prywatne środki inwestycyjne.

Sieć komunikacyjna i środowisko usług w roku 2020 i później będzie o wiele bogatsze i bardziej skomplikowane niż obecnie. Oczekuje się, że w następnej dekadzie infrastruktura sieciowa będzie w stanie łączyć ludzi, maszyny oraz informacje w elastyczny i naprawdę mobilny sposób. Przyszłość obejmie połączone czujniki, połączone pojazdy, inteligentne przyrządy pomiarowe oraz inteligentne gadżety domowe w sposób znacznie wykraczający poza nasze obecne doświadczenie w łączności za pośrednictwem tabletów i smartfonów.

5G PPP ze szczególną uwagą odniesie się do wydajności energetycznej i nowoczesnych wymagań związanych z infrastrukturą, jakie będą konieczne dla zaspokojenia potrzeb związanych ze stanowiącymi wyzwanie i wcześniej niespotykanymi parametrami rozwoju i wydajności. Może zaistnieć potrzeba przedefiniowania łańcuchów wartości, ponownego określenia ról i związków między graczami, przy jednoczesnym otwarciu nowych możliwości w zakresie innowacji. Jednocześnie, wprowadzenie wirtualizacji oraz funkcji sieciowych opartych na oprogramowaniu będzie wymagało więcej elastyczności oraz reaktywności ze strony sieci.

Te nowe wymagania sieciowe, technologie i struktury wprowadzą ogromny wachlarz możliwości branżowych zarówno dla uznanych, jak i nowych podmiotów gospodarczych, oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: