GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Tablet skrojony na miarę

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-07 16:20 - czytano: 320 razy - dodaj komentarz
Tablet skrojony na miaręBiznesowy, z GPSem, dla gracza… Na rynku jest wiele modeli tabletów, które zgodnie z posiadanymi przez nie funkcjami mogą mieć różne przeznaczenie. Tablety powoli przejmują funkcje podręcznych komputerów, nawigacji samochodowych, a nawet telewizorów czy konsoli do gier. Sprzedaż tabletów w Polsce bardzo szybko rośnie, a największy udział w sprzedaży mają polscy producenci. Wartość polskiego rynku szacowana jest na 2 mld zł.
REKLAMA
Producenci starają się, aby nowe modele tabletów nie służyły jedynie do przeglądania Internetu a spełniały rolę wielofunkcyjnych urządzeń.

Na przewagę tabletów nad innymi urządzeniami mają wpływ ich różnorodne parametry i funkcje. Chyba największą przewagą i zaletą jest mobilność tabletów – mały rozmiar, ale na tyle wygodny, aby swobodnie na nim pracować, pozwala na korzystanie z urządzenia wszędzie. Kolejną zaletą jest bateria - „na jednej baterii” zazwyczaj wytrzymują dłużej, niż urządzenia takie jak netbooki. Tablety kuszą nas również ceną – te od polskich producentów możemy kupić już od 150 zł.

Tablety przejmują rolę różnych urządzeń – mogą mieć wbudowane moduły GPS, dzięki czemu służą nie tylko jako źródło rozrywki (gry, filmy, książki), ale również jako samochodowy nawigator, czy mapa turystyczna. Stają się wielofunkcyjnymi urządzeniami. Jeden z polskich producentów - marka Lark wprowadziła na rynek tablet FreeMe 70.55 z funkcją GPS i telewizora – czyli z modułem do odbioru telewizji cyfrowej.

- Z tabletów korzysta coraz więcej Polaków- młodzi grają i oglądają filmy, starsi pracują i wykorzystują urządzenia do komunikacji biznesowej. Dlatego producenci starają się aby tablety nie były tylko jednym z urządzeń elektroniki użytkowej ale stanowiły w pełni multimedialny gadżet, który będzie odpowiedni zarówno dla biznesmana, ucznia, czy podróżnika. Ten cel przyświeca również nam. Model 70.55 pokazał, że w jednym urządzeniu możemy skupić funkcje tabletu, nawigacji i telewizora. Rynek tabletów idzie właśnie w stronę rozszerzania ich funkcjonalności aby zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających klientów – mówi Mateusz Gac, Prezes Lark Europe.

Tablety coraz częściej używane są również przez graczy. Na średniej klasy urządzeniu z dobrym procesorem i co najmniej 10 calowym ekranem możemy wygodnie grać. Dzięki systemowi Android mamy do dyspozycji miliony gier do pobrania za darmo przez Google Play. Polacy na tabletach zaczynają również pracować – dużą rolę odgrywa tutaj system Android, który umożliwia wgranie wielu przydatnych aplikacji biznesowych pomagających  zorganizować naszą prace. Na tablecie możemy edytować popularne formaty plików systemu office, a także wgrywać programy, które umożliwiają zaawansowaną edycję zdjęć czy filmów. Tablety jeszcze nie zastąpią komputera, z którego korzystamy w biurze, ale wydają się być najlepszą alternatywą dla niego kiedy jesteśmy poza miejscem pracy, w podróży czy na wyjeździe.

Różnorodność modeli tabletów dostępnych na rynku pozwala na dobór urządzenia zgodny ze sposobem użytkowania, a także co ważniejsze możliwości finansowych. Dlatego też rynek tabletów na całym świecie dynamicznie wzrasta, a same urządzenia w coraz większym stopniu przejmują funkcjonalności pozostałych urządzeń elektroniki użytkowej.
Źródło: Lark
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: