GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Z Sharp nie przeoczysz niczego - targi CES w Las Vegas

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-07 15:52 - czytano: 413 razy - dodaj komentarz
Z Sharp nie przeoczysz niczego - targi CES w Las VegasNa tegorocznych targach CES, trwających w dniach 7 – 10 stycznia 2014, Sharp zaprezentował między innymi z całą gamą technologii wyświetlania obrazów o najwyższej rozdzielczości. Wśród nich, najnowsza generacja unikalnej technologii Quattron – Quattron Pro. Telewizory Sharp wyposażone w tę technologię pozwalają na oglądanie materiałów w najwyższej jakości – także 4K. Wśród najnowszych rozwiązań prezentowanych przez Sharp na CES 2014 jest technologia Quattron Pro
REKLAMA
Sharp
Sharp
(promowana w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Quattron+). Jest to kolejna generacja technologii czterech kolorów Quattron, która uzupełnia podstawową gamę RGB o piksel żółty. Telewizory Sharp z technologią Quattron Pro mogą wyświetlać obrazy o rozdzielczości 2,5 raza większej niż Full HD. Oznacza to, że telewizory Quattron Pro pozwalają na oglądanie materiałów – włączając te o rozdzielczości 4K – w rozdzielczości większej niż dowolny model telewizora Full HD. Dzięki temu widzowie będą w stanie korzystać z utrawysokiej rozdzielczości, zanim upowszechni się ona na dobre. Dzięki unikatowej technologii „upscalingu” (Upscaler technology) opracowanej przez firmę Sharp, która przekształca sygnały o rozdzielczości Full HD lub niższej do rozdzielczości 4K, obrazy na ekranach telewizorów Quattron Pro są ostrzejsze i bardziej wyraziste.

Telewizory Quattron Pro wyróżniają się jasnością obrazu oraz możliwości wyświetlania ponad miliarda wiernie odwzorowanych kolorów, co szczególnie widać podczas odtwarzania barwy złotej i żółtej, zielonej i niebieskiej oraz odcieni brązu. Kolory wydają się jeszcze jaśniejsze i bardziej naturalne, dzięki czemu oglądanie na przykład filmów przyrodniczych staje się wyjątkowym doświadczeniem.

Telewizory Sharp Aquos z technologią Quatton Pro będą dostępne w Europie wiosną 2014.

Na targach CES 2014 firma Sharp zaprezentowała również pełną ofertę telewizorów AQUOS na rok 2014 od Full HD do Ultra HD, obejmującą modele o rozdzielczości obrazu od 1080p do 4K Ultra HD. Telewizory te przez cały rok 2014 będą stopniowo wprowadzane do sprzedaży, tak w USA, jak i Europie. Ponadto na CES firma Sharp pokazała nowe zastosowania technologii IGZO oraz innowacyjne bezprzewodowe technologie audio.

Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych firma Sharp zademonstrowała stworzony we współpracy z firmami Philips i Dolby telewizor 8K o przekątnej 85 cali, wyświetlający obrazy 3D bez konieczności stosowania okularów.

Wszyscy chcemy zobaczyć więcej. Więcej szczegółów, większą głębię, więcej kolorów. Na CES 2014 Sharp prezentuje całą gamę technologii wyświetlania obrazu, które wyznaczają drogę do świata o wysokiej rozdzielczości – komentuje Toshiyuki Osawa – CEO i Prezes Sharp Electronics Corporation w Stanach Zjednoczonych. – Od telewizora 8K z technologią 3D niewymagającą okularów, modele  z Quattron +, po technologię IGZO  –  Sharp demonstruje rozwiązania o wysokiej rozdzielczości, które zmieniają nasz świat dzisiaj i wyznaczają nowe trendy na przyszłość.
Źródło: Sharp
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: