GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Polacy uwielbiają wysyłać życzenia świąteczne SMS-em

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-01-03 17:36 - czytano: 264 razy - dodaj komentarz
Polacy uwielbiają wysyłać życzenia świąteczne SMS-emJeżeli chodzi o wysyłanie życzeń, SMS jest do tego idealny. Szybko dociera do odbiorcy,a w 160 znakach jesteśmy w stanie wyrazić wiele emocji. Dlatego Polacy coraz częściej używają go do przesłania krótkich życzeń świątecznych i noworocznych. Warto przypomnieć, że pierwsza w historii wiadomość tekstowa została wysłana właśnie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Obecnie w okresie świątecznym w Polsce, co roku wysyłamy około 1,1 mld SMS-ów.
REKLAMA
- Jak pokazują statystyki operatorów SMS jest jednym z najpopularniejszych sposobów przekazywania sobie życzeń świątecznych. W internecie bez trudu można znaleźć specjalne dedykowane strony zawierające gotowe, często rymowane życzenia na każdą okazję. Coraz popularniejsze staje się również wysyłanie wiadomości tekstowych zawierających świąteczną grafikę. W 2012 r. na statystycznego mieszkańca przypadło dziesięć wiadomości MMS, czyli o półtora więcej niż w roku ubiegłym - mówi Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl. P

ierwszy w historii tekst rozesłał SMS-em w 1992 roku Neil Papworth, pracownik sieci Vodafone.  Do swoich kolegów z pracy wysłał krótkie życzenia właśnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Obecnie w okresie świątecznym w Polsce, co roku wysyłamy około miliarda SMS-ów, które stały się bardziej popularne niż tradycyjne kartki świąteczne. Według danych Poczty Polskiej w tym samym okresie wysyłamy tylko około miliona listów. Ilość znaków przypadających na jednego SMS-a też jest powiązana z tradycyjnymi pocztówkami. W 1985 roku została ustalona na 160 znaków po przeanalizowaniu średniej ilości liter zapisanych na kartkach pocztowych, na których wynosiła około 150.

Niezależnie od tego czy dysponujemy smartfonem czy prostszym telefonem, często decydujemy się złożyć życzenia świąteczne wysyłając SMS-a. Jest on niezawodny i nawet jeżeli znajdujemy się z dala od najbliższego przekaźnika telekomunikacyjnego, nasza krótka wiadomość tekstowa zawsze dotrze do adresata. Nawet przy zasięgu na tyle słabym, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić rozmowy telefonicznej. Poza tym nie zawsze mamy tyle czasu ile byśmy chcieli, aby odbyć kilkuminutową rozmowę telefoniczną z każdym z naszych znajomych. Tutaj również przydatny jest SMS, który już od 21 lat służy pomocą w przekazywaniu wiadomości. To jednak wystarcza, żeby przekazać najważniejsze życzenia.
Źródło: SerwerSMS.pl
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: