GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

iPhone niedługo w europejskich sieciach

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-23 10:07 - czytano: 582 razy - dodaj komentarz
Niemiecki T-Mobile, francuski Orange oraz brytyjski O2 to pierwsi europejscy operatorzy, w sieciach których pojawi się iPhone. Liczą oni, że uda im się go wprowadzić do sprzedaży jeszcze przed najgorętszym okresem zakupowym, czyli świętami Bożego Narodzenia - wynika z informacji Financial Times Deutschland (DI)
REKLAMA
Telefon od Apple pojawi się w trzech dużych europejskich sieciach komórkowych jeszcze przed Gwiazdką - wynika z informacji dziennika Financial Times Deutschland.

Premiera w USA miała miejsce już pod koniec czerwca, dopiero teraz jednak firmie Apple udało się dojść do porozumienia z sieciami europejskimi. O ile bowiem na terenie Stanów Zjednoczonych podpisanie umowy z jednym operatorem gwarantuje jego dystrybucję w całym kraju, o tyle w Starym Świecie sytuacja jest zupełnie inna.

Żaden z europejskich operatorów nie ma pozycji dominującej, nie tylko na rynkach krajowych, ale także w skali całego kontynentu. Stąd przeciągające się negocjacje. Co więcej na największych rynkach Europy prym wiodą zazwyczaj różnic operatorzy. Można więc oczekiwać, że zawarte dopiero co umowy, będą dopiero początkiem.

Apple prawdopodobnie ogłosi zawarcie umów podczas wystawy sprzętu elektronicznego IFA, która odbędzie się w Berlinie w przyszłym tygodniu. Według informacji dziennika ma się w nich znaleźć zapis o przekazywaniu firmie Apple 10% przychodów generowanych przez klientów korzystających z iPhonea.

Nie wiadomo, czy i na jak długo będzie trzeba podpisać umowę z operatorem, by móc korzystać z iPhonea. 2-letnia umowa - którą podpisać trzeba w Stanach Zjednoczonych - dla Europejczyków, korzystających raczej z usług przedpłaconych, może wydać się za długa.

Oficjalne wejście iPhone na rynek europejski nastąpi zatem za około pół roku, tymczasem już teraz maniacy nowinek mają możliwość korzystania z iPhone także na polskim rynku. Kiedy tylko gadżet Apple pojawił się w sprzedaży, wzmożone zainteresowanie nim wykazali nie tylko Amerykanie i media na całym świecie, ale również hakerzy. Po kilku tygodniach walki udało im się niedawno usunąć wbudowane w iPhone zabezpieczenie. Dzięki temu można już z niego korzystać także w sieciach polskich operatorów, a przynajmniej Ery, co opisał niedawno autor appleblog.pl, na którym prezentuje także instrukcję uruchomienia iPhone w polskiej sieci komórkowej.

  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: