GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Slovak Telekom uruchamia ogólnokrajową sieć 4G/LTE razem Ericsson

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-20 17:50 - czytano: 1923 razy - dodaj komentarz
Slovak Telekom uruchamia ogólnokrajową sieć 4G/LTE razem EricssonSlovak Telekom uruchomił sieć 4G LTE w pięciu miastach Słowacji, i wkrótce nastąpi to w kolejnych lokalizacjach. Jest to już największa sieć LTE w Słowacji, co daje Slovak Telekom przewagę konkurencyjną w zakresie 4G. Ericsson to jedyny dostawca sieci radiowej LTE opartej na wielostandardowej stacji bazowej RBS 6000. Sieć działa na częstotliwości 1800MHz i zapewnia maksymalną teoretyczną prędkość 73Mbps (pobieranie) i 23Mbps (wysyłanie).
REKLAMA
Dzięki technologii Circuit Switched FallBack (CSFB) połączenia głosowe oraz wiadomości tekstowe są odbierane przez urządzenia LTE po przełączeniu na sieć 2G/3G.

Miroslav Majoroš, prezes i dyrektor generalny Slovak Telekom, mówi: - Uruchomiliśmy pierwszą słowacką ogólnokrajową sieć LTE, i pragniemy zbudować najbardziej zaawansowaną sieć mobilną w naszym kraju. Po wdrożeniu w pięciu miastach, planujemy objąć 20% populacji słowackiej w ciągu pierwszych trzech miesięcy, a w 2014 r. włączyć kolejne lokalizacje. Jest to sieć nowej generacji dla urządzeń mobilnych wprowadzająca szybsze transfery i mniejsze opóźnienia, która pozwala na lepsze wykorzystanie smartfonów, tabletów oraz aplikacji mobilnych. LTE to nasza ósma premiera technologiczna w ciągu 12 lat, potwierdzająca naszą pozycję lidera w zakresie innowacji i technologii w Słowacji.

Valter D'Avino, dyrektor w firmie Ericsson na region Europy Zachodniej i Środkowej, mówi: - Jesteśmy dumni, że wspieramy Slovak Telekom w uruchamianiu największej słowackiej sieci LTE, oraz że rozwijamy naszą udaną, szesnastoletnią współpracę, wzbogacając o technologię 4G naszą obecną działalność jako jedynego dostawcy 2G, 3G oraz podstawowego sprzętu i oprogramowania sieciowego.

Kontrakt na uruchomienie LTE stanowi potwierdzenie kontynuacji długotrwałej współpracy między Slovak Telekom a firmą Ericsson i obejmuje integrację systemów, optymalizację sieci, weryfikację poszczególnych dostawców oraz usługi powiązane.

Firma Ericsson jest wyłącznym obsługującym operatora dostawcą rozwiązań radiowych 2G i 3G, a także podstawowego sprzętu i oprogramowania sieciowego, w tym IMS (IP Multimedia Subsystem). Dzięki systemowi IMS dostarczanemu przez firmę Ericsson, Slovak Telekom będzie rozwijał swoją działalność w zakresie obsługi połączeń głosowych tak, aby w przyszłości uruchomić funkcjonalność VoLTE. To pozwoli zaoferować połączenia głosowe w jakości HD, rozmowy wideo przez LTE oraz inne elastyczne usługi komunikacyjne. Firma Ericsson świadczy również usługi zarządzane dla działalności Slovak Telekom w zakresie sieci stacjonarnych.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: