GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Zupełnie nowy Mac Pro dostępny od 19 grudnia

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-20 15:54 - czytano: 492 razy - dodaj komentarz
Zupełnie nowy Mac Pro dostępny od 19 grudniaFirma Apple poinformowała dziś, że od czwartku, 19 grudnia, można będzie zamawiać komputer Mac Pro w zupełnie nowym wcieleniu. Nowy Mac Pro został gruntownie przeprojektowany i ma najnowsze procesory Intel Xeon, dwa procesory graficzne klasy typowej dla stacji roboczych, pamięć masową flash z magistralą PCIe i ultraszybką pamięć RAM ECC. Ten stacjonarny komputer klasy profesjonalnej o bezkompromisowej wydajności, zbudowany wokół innowacyjnego centralnego rdzenia chłodzącego, mieści
REKLAMA
Mac Pro
Apple
się w aluminiowej obudowie o wysokości nieco ponad 25 cm i w jednej ósmej objętości poprzedniego modelu Mac Pro. Nowy Mac Pro dostępny w konfiguracjach z 4-, 6-, 8- lub 12-rdzeniowym procesorem Intel Xeon, który dzięki technologii Turbo Boost osiąga częstotliwość taktowania dochodzącą do 3,9 GHz. Ma także dwa procesory graficzne (GPU) AMD FirePro klasy typowej dla stacji roboczych, dzięki którym nowy model osiąga nawet ośmiokrotnie większą wydajność grafiki niż Mac Pro poprzedniej generacji. Pamięć masowa flash z magistralą PCIe pod względem szybkości odczytu sekwencyjnego 10-krotnie przewyższa tradycyjne dyski twarde stosowane w komputerach stacjonarnych, natomiast pamięć RAM typu DDR3 ECC osiąga przepustowość 60 GB/s, co pozwala na płynny montaż wideo w pełnej rozdzielczości 4K i jednoczesne renderowanie efektów w tle. Nowy Mac Pro niespotykanie wysoko stawia poprzeczkę, jeśli chodzi o możliwości współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Ma, co aż niewiarygodne, sześć portów Thunderbolt 2, a każdy z nich może z każdym urządzeniem komunikować się z przepustowością nawet 20 Gb/s. W rezultacie komputer jest w stanie współpracować nawet z 36 szybkimi urządzeniami, w tym z najnowszymi monitorami o rozdzielczości 4K.

Ceny i dostępność
Mac Pro jest dostępny z czterordzeniowym procesorem Intel Xeon E5 taktowanym częstotliwością 3,7 GHz (z Turbo Boost do 3,9 GHz), dwoma procesorami graficznymi AMD FirePro D300 (i po 2 GB pamięci VRAM dla każdego z nich), 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci masowej flash z magistralą PCIe; a także z 6-rdzeniowym procesorem Intel Xeon E5 taktowanym częstotliwością 3,5 GHz (z Turbo Boost do 3,9 GHz), dwoma procesorami graficznymi AMD FirePro D500 (i po 3 GB pamięci VRAM dla każdego z nich), 16 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej flash z magistralą PCIe. Opcje konfiguracji na zamówienie obejmują szybsze 8- lub 12-rdzeniowe procesory Intel Xeon E5, procesory graficzne AMD FirePro D700 z 6 GB pamięci VRAM, do 64 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej flash z magistralą PCIe.

Nowego Maca Pro będzie można zamawiać od czwartku, 19 grudnia, u wybranych sprzedawców Apple Authorised Reseller.
Źródło: Apple
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: