GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson tworzy pierwszy e-rejestr dla największej szkoły przyszpitalnej w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-19 13:41 - czytano: 408 razy - dodaj komentarz
Ericsson tworzy pierwszy e-rejestr dla największej szkoły przyszpitalnej w PolsceFirma Ericsson uruchomiła cyfrowy rejest uczniów w Zespole Szkół Specjalnych nr 78 przy Centrum Zdrowia Dziecka. Pierwszy tego typu e-rejestr w Polsce. Aplikacja została stworzona w całości przez wolontariuszy z firmy Ericsson. Elektroniczna baza danych jest dostosowana do specyficznych wymagań szkoły. Zespół szkół uczy ponad 7000 dzieci rocznie. Niektóre z nich pozostają w szpitalu tylko kilka dni, inne przez długie miesiące, a najczęściej wracają kilkukrotnie w trakcie roku.
REKLAMA
Dostarczony przez firmę Ericsson e-rejest pozwala na elektroniczną ewidencję uczniów wraz z danymi wymaganymi przez jednostki nadrzędne szkoły, dzięki czemu pedagodzy mogą zaoszczędzić czas tracony na sprawach formalnych. Aplikacja pozwala również na szybkie przeszukiwanie danych i generowanie raportów.

E-rejest jest zaprojektowany dla potrzeb szkoły specjalnej. Pozwala na indeksowanie ogromnej liczby uczniów przez wielu pedagogów jednocześnie. Upraszcza sam proces rejestrowania - co jest szczególnie isotne w przypadku szkoły, w której jest duża rotacja, a uczniowie z poważnymi schorzeniami wielokrotnie przerywają naukę i ponownie wracają, co wiąże się z kolejną rejestracją. Aplikacja umożliwia takżę szybkie generowanie raportów i zaświadczeń m.in. dla rodziców i szkół lokalnych chorych uczniów.

– Jako firma o profilu technologicznym chcieliśmy pokazać praktyczne korzyści, które można uzyskać używając właściwej technologii. Dlatego skupiliśmy się na pionierskim rozwiązaniu, jakim jest cyfrowy rejest – zgodnie z globalnym przesłaniem Ericssona na świecie - Technology for Good. Wybraliśmy szkołę przy Centrum Zdrowia Dziecka jako partnera, ponieważ już wcześniej współpracowaliśmy przy licznych projektach i znaliśmy potrzeby szkoły. – powiedział Oliver Kanzi – prezydent firmy Ericsson w Polsce.

Wprowadzenie elektronicznego rejestru pozwoli każdemu nauczycielowi zaoszczędzić około dwa tygodnie w ciągu semestru i spożytkować ten czas na bezpośredniej pracy z dziećmi. – powiedziała Grażyna Michalczuk – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 przy Centrum Zdrowia Dziecka

Szykujemy kolejne wspólne wydarzenie – jarmark bożonarodzeniowy. Latem zorganizowaliśmy ze szkołą loterię podczas Ericsson Midsommar Customer Event. Zdedydowaliśmy również, że w tym roku zrezygnujemy z tradycyjnych prezentów dla naszych klientów i współpracowników, przekażemy im aniołki wykonane przez dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, a zaoszczędzone środki przekażemy na rzecz szkoły – powiedział Oliver Kanzi – prezydent firmy Ericsson w Polsce
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: