GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Virtualo dostarcza gry do pobrania na empik.com

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-17 16:25 - czytano: 425 razy - dodaj komentarz
Virtualo dostarcza gry do pobrania na empik.comNajwiększy polski dystrybutor e-booków i audiobooków rozszerza ofertę produktów cyfrowych o gry do pobrania, które będzie sprzedawał empik.com. W świecie nowoczesnych technologii mamy do czynienia z przenikaniem się różnych kanałów sprzedaży rozmaitych produktów cyfrowych, dlatego spółka Virtualo postanowiła wykorzystać ten potencjał i wprowadzić do oferty gry do pobrania. becnie do sieci dystrybucji należą takie sklepy jak: empik.com, Merlin.pl, Gandalf.com,
REKLAMA
Legimi.com, ebook.pl i 20 innych podmiotów, które będą mogły szybko poszerzyć portfolio oferowanych produktów o gry. Aktualnie na ten krok zdecydował się empik.com. Do sieci dystrybucji Virtualo dołączył również nowy sklep - Muve.pl, który specjalizuje się w grach, ale chce również zaoferować swoim Klientom e-booki i audiobooki.

- Włączenie do oferty gier do pobrania to decyzja wynikająca z posiadania przez Virtualo zaawansowanej platformy do dystrybucji produktów cyfrowych, z których korzystają największe sklepy internetowe. Obsługujemy kilka megastore'ów. Potrzebują one różnorodnego kontentu cyfrowego, a integrowanie rozwiązań technologicznych z nowymi podmiotami jest dla sklepów czasochłonne i wymaga dużych zasobów. Sklepy są z Virtualo już zintegrowane, więc wprowadzenie nowego asortymentu to kwestia decyzji biznesowej, a nie integracji technologicznej - mówi Robert Rybski, Prezes Virtualo.

W ofercie Virtualo znajduje się prawie 800 gier takich wydawców jak Sony, Ubisoft, Blizzard, Electronic Art i wielu innych. Gry przeznaczone są na różne platformy: konsole, PC i Mac. W sprzedaży są bestsellery wszech czasów i nowości jak GTA, Diablo, Battlefield, Assaisn's Creed, The Sims, Lara Croft, Resident Evil, FIFA, Call of duty, Alan Wake, Hitman, a także abonamenty Play Station. Główną zaletą gier sprzedawanych w ten sposób, jest błyskawiczna dostawa i możliwość grania zaraz po zakupie.

Wartość polskiego rynku gier w 2012 została oszacowana przez Rzeczpospolitą na 1,12mld zł i rośnie w tempie 60% rocznie. Zgodnie z badaniem wykonanym przez Newzoo w 2012 roku liczba graczy w Polsce wynosi prawie 12mln, z których ponad 50% kupuje gry, 12% zakupów to gry do pobrania. Rynek gier jest rynkiem bardzo interesującym z uwagi na dużą dynamikę wzrostu, więc nie wykluczamy, że poza technologiczną obsługą dystrybucji gier, przyjrzymy się bliżej możliwości rozwoju tego segmentu w ramach naszej platformy - komentuje Robert Rybski, Prezes Virtualo.

- Książki elektroniczne i gry postrzegane jako asortyment cyfrowy nie są bardzo od siebie różne. Sprzedaż obu bazuje na atrakcyjnej dla Klienta cenie oraz dobrym kontencie. Dodatkowo zarówno e-książki jak gry są adresowane do podobnego targetu - entuzjastów nowych technologii, którzy świetnie orientują się w Internecie. Wprowadzenie oferty e-booków do sklepów z grami będzie ciekawym wyzwaniem. Zadajemy sobie pytanie, czy łatwiej przekonać do e-książek osoby, które funkcjonują w cyberprzestrzeni, czy jednak czytanie e-booków będzie bardziej interesujące dla osób czytających książki papierowe. Odpowiedź poznamy zapewne w ciągu kilku kolejnych miesięcy - mówi Małgorzata Błaszczyk, Marketing Manager Virtualo.

Gry do pobrania włączone do sieci Virtualo to kolejny krok w rozwijaniu oferty największego, polskiego dystrybutora kontentu cyfrowego. To również znak XXI wieku, w którym masową kulturę cyfrową tworzą również: książki elektroniczne, gry, muzyka czy filmy chętnie kupowane w Internecie w jednym miejscu.
Źródło: Virtualo
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: