GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

ATMAN pierwszym polskim operatorem podłączonym do węzła MSK-IX w Moskwie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-16 17:25 - czytano: 282 razy - dodaj komentarz
ATMAN pierwszym polskim operatorem podłączonym do węzła MSK-IX w MoskwieATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN i lider usług centrów danych w Polsce (świadczonych pod markami ATMAN i Thinx Poland), wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i rynku, poszerza zasięg swojej sieci o kolejny zagraniczny punkt wymiany ruchu internetowego — MSK-IX. Uruchomienie węzła dostępowego w tym największym moskiewskim węźle międzyoperatorskim stanowi doskonałe uzupełnienie kilkuletniej już obecności sieci ATMAN w
REKLAMA
zachodnioeuropejskich punktach wymiany ruchu: AMS-IX w Amsterdamie, DE-CIX we Frankfurcie i LINX w Londynie, rozszerzając zagraniczny zasięg sieci do 7400 km.
 
Uczestnictwo w moskiewskim węźle wymiany ruchu zoptymalizuje koszty dostępu do Internetu i innych usług ATMAN i otworzy drogę do wschodnioeuropejskich zasobów internetowych. Klientom Spółki korzystającym z usług IP bezpośredni styk sieci ATMAN z rosyjskimi operatorami i dostawcami treści zapewni jeszcze lepszą jakość usług i znacznie zmniejszy opóźnienia w transmisji danych. Czwarte łącze międzynarodowe sieci ATMAN oznacza także krótsze ścieżki routingu (trasy wysyłania pakietów danych)  i dodatkową redundancję (nadmiarowość) w łączności z zasobami poza Polską, a co za tym idzie także większe bezpieczeństwo telekomunikacyjne. ATM to jedyny polski operator telekomunikacyjny będący uczestnikiem czterech największych europejskich węzłów międzyoperatorskich, który dodatkowo posiada własny punkt wymiany ruchu Thinx.

Uruchomienie łącza do Moskwy wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju ATM, ukierunkowaną na poszerzanie oferty ATMAN dla klientów zagranicznych m.in. poprzez obecność w kluczowych węzłach międzyoperatorskich, co znacznie obniża koszty usług, podnosi ich jakość i przybliża światowe zasoby Internetu. Jednocześnie jest to kolejny ważny krok w rozwoju biznesu Spółki skierowanego na Wschód. Dzięki połączeniu Wschodu Europy z Zachodem siecią ATMAN Spółka zyskuje nowe możliwości pozyskiwania klientów w regionie środkowo i wschodnioeuropejskim, oferując im usługi kolokacji i dzierżawy serwerów dedykowanych w trzech należących do ATM centrach danych w Polsce, o łącznej powierzchni 8500 m2, a także transmisję danych i inne usługi w sieci ATMAN.
Źródło: ATM
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: