GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Microsoft: Mobilność bez kompromisów?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-13 17:27 - czytano: 294 razy - dodaj komentarz
Microsoft: Mobilność bez kompromisów?Już 30% polskich internautów powyżej 15 roku życia ma tablet, a 20% planuje kupić urządzenie tej kategorii – pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie polskiego oddziału Microsoft. Użytkowników cieszy mobilność tych urządzeń, ale zauważają już, że tablet powinien służyć nie tylko do rozrywki i konsumpcji treści, ale też pracy. W pełni funkcjonalną alternatywę stanowią tablety PC z Windows 8.1, których oferta na polskim rynku znacząco się poszerzyła.
REKLAMA
Badanie „Rynek tabletów w Polsce” przeprowadzone na zlecenie polskiego oddziału Microsoft w październiku 2013 r. pokazuje, że dla 91% użytkowników tabletów największym atutem tabletów jest ich mobilność, która umożliwia korzystanie z urządzenia w każdej sytuacji. Mała waga (71%) oraz alternatywa dla komputera przy przeglądaniu zasobów sieci (71%) pozwalają na szybki dostęp do informacji – nawet w biegu. Wśród innych zalet respondenci wskazywali niewielkie wymiary (61%), poręczność (58%), wytrzymałość baterii (48%) i użyteczność aplikacji (33%).

Użytkownicy są jednak również świadomi niedoskonałości tej kategorii urządzeń: 40% wskazuje brak możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych, kolejne 40% - brak zabezpieczeń antywirusowych, 33% - brak profesjonalnego programu biurowego, 27% - brak kontroli rodzicielskiej. Problemem jest również brak możliwości personalizacji pulpitu czy możliwości utworzenia kilku kont użytkowników, co zyskuje na znaczeniu, gdy spojrzymy na dodatkowe dane - wśród użytkowników tabletów większość (91%) wskazuje, że w ich gospodarstwie domowym jest jeden tablet, z którego wymiennie korzysta cała rodzina.

W pełni funkcjonalną alternatywę stanowią tablety PC z Windows 8.1. Wraz z październikową premierą najnowszej wersji systemu operacyjnego od Microsoft wielu producentów elektroniki zaprezentowało nowe urządzenia w tym segmencie.

- Do tradycyjnych tabletów coraz częściej przypina się łatkę gadżetu. Tymczasem w tabletach PC udało się połączyć pełną mobilność ze wszystkimi zaletami pełnej wersji systemu operacyjnego, a co za tym idzie – dostępu do całego ekosystemu aplikacji i usług– mówi Łukasz Foks z polskiego oddziału Microsoft.

Wyniki badania pokazują również, iż zdecydowane pierwszeństwo podczas zakupu tabletu ma cena oraz czas pracy urządzenia. Ważnym czynnikiem jest również przekątna ekranu, gdzie wśród użytkowników królują wyświetlacze 7- (42%) i 10-calowe (30%). Również w tym obszarze oferta tabletów PC odpowiada potrzebom klientów.

- Tegoroczna jesień stała się sezonem premier tabletów PC od wielu producentów, co oznacza szeroką rozpiętość cenową i technologiczną dostępnych w sprzedaży urządzeń. Każdy może coś dla siebie znaleźć i mieć pewność, że nawet urządzenia z segmentu ekonomicznego pozwolą mu swobodnie pracować, czego znakomitym przykładem jest niezwykle popularny Asus T100 – dodaje Foks.

Tablety PC, czyli urządzenia z Windows 8.1, pozwalają w pełni wykorzystać możliwości systemów Microsoft, nie tylko do konsumpcji treści, ale i ich tworzenia. Oferują interfejs dotykowy, ale i tradycyjne narzędzia, jak klawiatura i myszka, dzięki czemu użytkownik może wybrać tryb pracy w zależności od preferencji i sytuacji. Ponadto można na nich zainstalować wszystkie programy, które działają na laptopach, włącznie z programami magazynowymi, księgowymi, czy sterownikami drukarek. Przez wbudowane porty takie jak USB, mini USB czy HDMI, tablety PC z Windows 8.1 można podłączyć do drukarki i wielu innych zewnętrznych urządzeń. Wymiary mniejsze od standardowego laptopa powodują, że łatwo można zabrać go ze sobą w podróż. Z kolei długi czas pracy na baterii – nawet do 10 godzin, pozwala na wykonywanie zadań przez cały dzień bez podłączenia do ładowarki np. w czasie lotu.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: