GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Imagine Cup 2014 – pierwsze polskie sukcesy

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-10 17:27 - czytano: 318 razy - dodaj komentarz
Imagine Cup 2014 – pierwsze polskie sukcesyDopiero co ruszyła rejestracja do Imagine Cup 2014, a Polacy już osiągają pierwsze sukcesy! Polska drużyna Ocean otrzymała wyróżnienie w pierwszych rozgrywkach online – Pitch Video Challenge w kategorii Innowacje. Niedługo poznamy zwycięzców następnych konkursów. Imagine Cup 2014 to już 12. edycja tego największego na świecie konkursu technologicznego, skierowanego do studentów i uczniów powyżej 16. roku życia. Tym razem finał światowy odbędzie się w Seattle – rodzinnym mieście firmy Microsoft.
REKLAMA
Wprawdzie do finałów jeszcze daleka droga, to polscy studenci już dziś mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami!

Jak co roku, także i w tej edycji Imagine Cup studenci mogą brać udział w rozgrywkach online, tzw. „Challenges”. Skupiają się one na takich kategoriach konkursowych jak: Projekty Społeczne, Gry, Innowacje. Właśnie w kategorii „Innowacje” polska drużyna Ocean otrzymała wyróżnienie jako jeden z 30 zespołów. Jest to duży sukces, biorąc pod uwagę, że w konkursie wzięło udział aż 175 drużyn z 50 krajów z całego świata.

- Wierzymy, że nasz projekt będzie czymś zupełnie nowym w Internecie. Udział w Imagine Cup to dla nas przygoda i szansa na świetną zabawę, ale przede wszystkim test czy nasz pomysł jest dobry. Wyróżnienie zdaje się potwierdzać naszą intuicję i tym bardziej zachęca nas do startu w głównym konkursie. Chcemy jak najszybciej wyjść z naszym projektem do użytkowników i przetestować go w praktyce. – powiedzieli Stanisław Jastrzębski, Konrad Talik i Mateusz Bruno-Kamiński, członkowie drużyny, studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polska drużyna przygotowała projekt Ocean - usługę internetową, zaprojektowaną w celu poprawy doświadczenia użytkownika podczas przeglądania Internetu, która ma oferować nowe podejście do przeglądania Internetu w celach rekreacyjnych. Będzie to serwis oferujący treści znalezione w Internecie specjalnie dla użytkownika, które niekoniecznie są popularne. Wyróżnieni otrzymali certyfikaty zwycięstwa oraz profesjonalną ocenę projektu, przygotowaną przez jury Microsoft, a także specjalne przypinki Imagine Cup.

Tegoroczne rozgrywki online nie wymagają umiejętności programowania, za to są pierwszym krokiem w nauce zarządzania cyklem życia systemu informatycznego (SDLC). Do 17 grudnia trwa niedawno rozpoczęta konkurencja Project Blueprint Challenge. Każdy z uczestniczących w niej zespołów ma za zadanie przygotowanie profesjonalnego planu przyszłego projektu. Dokument musi zawierać model biznesowy, dobór technologii oraz definicję przyszłych odbiorców. To próba generalna przed wejściem w biznesową rzeczywistość.

Natomiast na początku przyszłego roku ruszy rozgrywka User Experience Challenge, w której uczestnicy staną przed zadaniem zaprezentowania, jakie będą doświadczenia użytkowników oraz jak ich oprogramowanie będzie wyglądać i działać na ekranie.

- Konkurs Imagine Cup tradycyjnie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Studenci z naszego kraju uczestniczą w nim nieprzerwanie od 2005 roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami. Tylko w poprzedniej edycji aż dwie drużyny z naszego kraju znalazły się na podium! Tym bardziej cieszy nas sukces drużyny Ocean, który zapowiada kolejny udany rok dla studentów z Polski. Liczymy, że w kolejnych rozgrywkach również będziemy mogli pogratulować zwycięzcom z naszego kraju – mówi Agata Dudar, Academic Program Manager w polskim oddziale Microsoft.

W rozgrywkach online mogą brać udział zarówno drużyny, które konkurują w głównych kategoriach konkursowych, jak i te, które chcą zaprezentować się jedynie w „Challenges”. Zespoły mogą zgłaszać swoje projekty nawet do wszystkich trzech rozgrywek i w każdej z nich zaprezentować się w odrębnej kategorii – Projekty Społeczne, Gry lub Innowacje. Udział w nich to szansa zdobycia dodatkowego doświadczenia oraz nagród.

W każdej rozgrywce, zwycięska drużyna w danej kategorii może wygrać 3000 dolarów! Dodatkowo najlepszym drużynom w każdej kategorii przyznany będzie tytuł „Challenge All-Stars”. Wszyscy zwycięzcy otrzymają specjalne przypinki Imagine Cup, jak również certyfikaty zwycięstwa. Ponadto informacje o nich będą opublikowane na oficjalnej stronie Imagine Cup 2014, gdzie cała społeczność będzie mogła przesyłać gratulacje i komentarze.
Źródło: Microsoft
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: