GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Lider technologii MasterCard przystąpił do Smart Cities Council

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-29 16:38 - czytano: 1012 razy - dodaj komentarz
Lider technologii MasterCard przystąpił do Smart Cities CouncilSmart Cities Council (Rada Inteligentnych Miast), koalicja mająca na celu promowanie inteligentnego rozwoju miast oraz innowacji, ogłasza globalną współpracę z MasterCard. Partnerstwo oznacza punkt zwrotny w opracowywaniu nowatorskich platform przetwarzania transakcji cyfrowych dla władz, przedsiębiorstw i obywateli miast. Latem 2013 przewodnik testowano wśród dobrze rokujących miast północnoamerykańskich, tj. w Baltimore, Dallas, Green Bay, Hartford i Orlando.
REKLAMA
Jako Globalny Partner Smart Cities Council, firma MasterCard będzie współpracowała z doradcami i członkami rady, w celu zapewnienia miastom lepszych oraz bezpieczniejszych metod płatności.

- Jesteśmy pasjonatami innowacji i stale poszukujemy możliwości rozwoju. Testujemy bezpieczne, proste i inteligentne kanały płatniczeoraz rozwiązania cyfrowe. Przystąpienie do Smart Cities Council, która współpracuje z najbardziej postępowymi przedsiębiorstwami, autorytetami i miastami na całym świecie to najlepszy sposób, aby to osiągnąć – powiedział Emmanuel Petit, General Manager Government & Public Sector w MasterCard Europe.

Technologia jest jednym z największych czynników zmian w trwającej obecnie transformacji funkcji finansowych. Płatności elektroniczne zwiększają wygodę, bezpieczeństwo i przejrzystość, przyczyniając się jednocześnie do redukcji kosztów administracyjnych.

Firma MasterCard będzie miała również swój wkład w przygotowanie przewodnika (Readiness Guide) Smart Cities Council, który jest podręcznikiem wyznaczającym kompleksową wizję współpracy między miastami do roku 2030. Wyznacza cele i kierunki ich rozwoju. Brana jest tu pod uwagę poprawa warunków mieszkaniowych, funkcjonalności i równowagi miast na świecie. Przewodnik ten stanowi wspólne i kompleksowe źródło użytecznej wiedzy, obejmujące: szczegółową mapę drogową, neutralne pod względem dostawców rekomendacje technologiczne oraz oceny i analizy przypadków, które pomogą w rozwoju inteligentnego miasta.

- Wkład firmy MasterCard może okazać się bezcenny, ponieważ pracuje ona nad zapewnieniem coraz lepszych i bezpieczniejszych metod płatności. Opracowuje też nowe sposoby wsparcia rozwoju strategii cyfrowej miast, napędzania lokalnego biznesu, zwiększania zadowolenia obywateli i zmniejszania kosztów – zauważył Jesse Berst, Smart Cities Council Founding Chairman.

- Jesteśmy dumni, że nasza firma może przyczyniać się do wzrostu oraz rozwoju inteligentnych miast. Poszukiwanie coraz to nowych rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie milionom ludzi na całym świecie jest wpisane w naszą działalność. Wierzymy, że współpraca ze Smart Cities Council będzie kolejnym krokiem na drodze rozwoju nowoczesnych form płatności – powiedział Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację w MasterCard Europe.

Spółka MasterCard jest jednym z 20 Partnerów Smart Cities Council, oferujących liderom miast narzędzia i zasoby do planowania, finansowania i wykorzystania nowatorskich technologii.

Aktualnie wiodącymi partnerami globalnymi Smart Cities Council są: Alstom, AT&T, Bechtel, Cisco, Electricite de France, General Electric, IBM, Itron, MasterCard, Microsoft, National Grid, Qualcomm i S&C Electric. Partnerami stowarzyszonymi inteligentnych miast są: ABB, Alphinat, Grid2020, Invensys, MaxWest, Opower, SunGard Public Sectori Zipcar.
Źródło: MasterCard
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: