GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

IBM: Polski operator telekomunikacyjny wybiera IBM Flex System

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-26 16:13 - czytano: 345 razy - dodaj komentarz
IBM: Polski operator telekomunikacyjny wybiera IBM Flex System Firma IBM poinformowała o wdrożeniu najnowszego systemu kasetowego – IBM Flex System u jednego z największych globalnych operatorów komórkowych działających w Polsce. Dzięki IBM Flex System podniesiona została wydajność obsługi systemu billingowego, w którym na przestrzeni dwóch lat, liczba przetwarzanych danych wzrosła trzykrotnie. Branża telekomunikacyjna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się. Jest to również branża o najbardziej skomplikowanej strukturze
REKLAMA
produktów i sposobów ich rozliczania. W ramach projektu dokonano migracji starszej, ponad pięcioletniej, architektury na najnowszą generację rozwiązań IBM Flex System.
 
- Nowe rozwiązania IBM Flex System oferują znacznie większą wydajność, elastyczność i ochronę inwestycji. Projektując je, IBM skorzystał z dziesięcioletniego doświadczenia w tej dziedzinie - mówi Marek Borówka, Dyrektor Działu Systemów i Technologii, IBM Polska. - IBM Flex System odpowiada na wyzwania jakie w niedługiej przyszłości wpłyną na działania firm w zakresie analityki, przetwarzania w chmurze i mobilności – dodaje.

Oczekiwane przez operatora telekomunikacyjnego korzyści to znacznie większa wydajność i niższe koszty utrzymania. Dzięki zastosowaniu nowszej technologii, nawet o 60% zmniejszy się liczba wykorzystywanych przez operatora serwerów na potrzeby systemu billingowego. Wzrost wydajności to również efekt postępu w rozwoju technologii. Serwery blade poprzedniej generacji stosowały dwa procesory z 4 rdzeniami. Dzisiejsze są znacznie bardziej wydajne, ponieważ procesory mają po 12 rdzeni. Ponadto, do końca okresu trwałości rozwiązań IBM Flex System, operator nie będzie musiał wymieniać infrastruktury z powodu problemów z wydajnością. Jest ona bowiem łatwa w rozbudowie.

Przewaga infrastruktury IBM Flex System:
IBM usprawnił wszystkie elementy systemu kasetowego – serwery, obudowę, pamięć masową, układ wejścia-wyjścia, funkcje sieciowe i moduł zarządzania.
 • 98% – o tyle krótszy jest czas przydzielania pojemności pamięci masowej dzięki IBM Flex System Manager,
 • 66% – o tyle przyspieszona jest konfiguracja elementów platformy IBM Flex System dzięki dołączonym narzędziom do zarządzania,
 • 60% – o tyle mniej serwerów, dzięki IBM Flex System, musiał zainstalować operator,
 • 40% – o tyle IBM Flex System obniża zużycie energii. 
IBM Flex System to nowa generacja systemów komputerowych, ale przede wszystkim nowa generacja serwerów typu blade. IBM Flex System jest propozycją dla firm, które chcą stworzyć konfigurację niestandardową, dostosowaną do swoich potrzeb, wykorzystując najbardziej zaawansowany na rynku serwer kasetowy z procesorem x86 lub POWER7/7+ i pamięcią o maksymalnej wydajności. Dzięki temu, w czasie zaledwie jednego roku od premiery,  coraz więcej firm i instytucji wykorzystuje IBM Flex System w celu podniesienia efektywności swoich operacji.

W rok od premiery
W celu polepszenia obsługi petentów i zwiększenia wydajności procedur administracyjnych gmina Avcılar w Turcji zdecydowała się na wdrożenie platformy online, za pośrednictwem której można się rejestrować, przesyłać aplikacje i dokonywać wpłat na rzecz wskazanego podatku. Nowa platforma wymagała implementacji nowej infrastruktury IT. Wdrożenie IBM Flex System przyczyniło się do zmniejszenia o połowę obciążenia departamentu IT.

Kolejnym przykładem jest ProfilGruppen AB - szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się dostawą złożonych profili i komponentów aluminiowych, gdzie rozwiązanie IBM Flex System Manager zintegrowało zarządzanie serwerem firmy, pamięcią masową, siecią oraz środowiskami wirtualnymi w obrębie jednego interfejsu – dzięki czemu firma oszczędza czas oraz usprawnia wprowadzanie nowych usług. Z kolei zredukowanie czasu reakcji dla systemów o znaczeniu krytycznym o średnio 40% pomogło przedsiębiorstwu podnieść produktywność.

Wzrost ilości danych firmowych, coraz większe wymogi w zakresie elastyczności, wydajności i obniżenia kosztów funkcjonowania infrastruktury powodują, że rozwiązania klasy IBM Flex System stanowią unikalną propozycję dla firm w celu zapewnienia i zwiększenia korzyści biznesowych.
Źródło: IBM
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: