GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Uaktualnienie systemu iOS firmy Apple usuwa problem związany z bezpieczeństwem

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-22 17:50 - czytano: 447 razy - dodaj komentarz
Uaktualnienie systemu iOS firmy Apple usuwa problem związany z bezpieczeństwemW ubiegłym tygodniu firma Apple opublikowała małą, ale bardzo ważną aktualizację 7.0.4 swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Apple uaktualnienie to usuwa kilka błędów i zawiera pewne udoskonalenia. Okazuje się jednak, że aktualizacja ta usuwa także poważny problem związany z bezpieczeństwem. Najnowsza wersja systemu iOS zawiera poprawkę bezpieczeństwa dla luki CVE-2013-5193,
REKLAMA
która pozwala na wykonanie zakupu aplikacji (oraz mikropłatności wewnątrz aplikacji) bez posiadania odpowiednich uprawnień. Oznacza to, że na nieuaktualnionych iPhone'ach, iPadach oraz iPodach Touch możliwe jest obejście hasła wyświetlanego podczas dokonywania jakiejkolwiek płatności w sklepie App Store Apple'a.

Dlaczego aktualizacje są takie ważne?

- Najnowsza poprawka systemu iOS po raz kolejny pokazuje, jaką wagę mają aktualizacje dla każdej platformy - nawet dla tych systemów, które powszechnie są uważane za ‘bezpieczne’. Uaktualnienia to nie tylko poprawki błędów i nowe funkcje, choć oczywiście są to ważne elementy. W wielu przypadkach wraz z aktualizacjami producenci oprogramowania usuwają poważne problemy związane z bezpieczeństwem. Właśnie dlatego użytkownicy powinni instalować wszelkie uaktualnienia jak najszybciej po ich pojawieniu się - tłumaczy Stefan Tanase, ekspert z Kaspersky Lab.

Jak szybko uaktualnić swoje urządzenie z systemem iOS?
Najprostszym sposobem na uaktualnienie iPhone'a, iPada lub iPoda Touch jest przeprowadzenie tej procedury z poziomu samego urządzenia. Na początku warto upewnić się, że posiadamy aktualną kopię zapasową. Warto zadbać także o dobre połączenie Wi-Fi oraz podłączyć urządzenie do ładowarki. Następnie wystarczy przejść do sekcji Ustawienia / Ogólne / Uaktualnienia i pobrać oraz zainstalować nową wersję systemu. Jeżeli aktualizacja nie będzie wymagana, na ekranie urządzania pojawi się komunikat „Oprogramowanie jest aktualne”.

Aktualizację można także poprowadzić z poziomu aplikacji iTunes, po uprzednim podłączeniu urządzenia do komputera.
Źródło: Kaspersky Lab
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: