GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Symfonia 2014: gotowa na zmiany w VAT oraz bogatsza o wizualizację danych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-19 17:20 - czytano: 441 razy - dodaj komentarz
Symfonia 2014: gotowa na zmiany w VAT oraz bogatsza o wizualizację danychFirma Sage udostępniła najnowszą wersję Systemu Symfonia 2014. Jest on dostosowany do zmian prawnych, które wejdą w życie za niespełna dwa miesiące. Jednocześnie, w nowej wersji Symfonii pojawiły się dodatkowe funkcjonalności analityczne, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą łatwo i szybko uzyskać wgląd w swoje finanse oraz kluczowe procesy biznesowe.Zalecana aktualizacja w związku z nową ustawą o VAT. Nowy Rok przywita wszystkich przedsiębiorców gruntownymi zmianami przepisów.
REKLAMA
Zdaniem Sage, aby sprawnie dostosować działalność do zmian legislacyjnych, firmy powinny zaktualizować użytkowane oprogramowanie. - Zmieniona ustawa o VAT będzie wymagać od użytkowników systemów zerwania z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i wdrożenia w codziennej pracy nowych sposobów działania. Szczególnie dotyczy to fakturowania oraz wszystkich operacji powiązanych z identyfikowaniem momentu powstawania obowiązku podatkowego – wyjaśnia Katarzyna Kaganiec, Dyrektor Działu Zarządzania Produktem w Sage. Początek roku zapowiada się jako trudny czas dla księgowych. Dlatego lepiej wcześniej zadbać o aktualizację systemów, by po wejściu w życie przepisów, skoncentrować się na wdrażaniu do zmian.

Symfonia jak zwykle zgodna z prawem

Nowa wersja Systemu Symfonia 2014 jest zgodna z nowymi przepisami. Główna zmiana w ustawie o VAT dotyczy prowadzenia rozliczeń podatku. Wedle zasady ogólnej, obecnie VAT wylicza się w oparciu o daty wystawienia faktur. Od Nowego Roku podstawą do jego rozliczenia będą daty dostaw i świadczenia usług. W związku z tym, w najnowszej wersji Symfonii (w programach Finanse i Księgowość, Handel oraz Faktura) pojawiły się nowe funkcjonalności. Dzięki nim, z pomocą Symfonii 2014, przedsiębiorcy będą mogli szybko rozliczać podatki – w poczuciu bezpieczeństwa i w zgodzie z nowymi regulacjami.

Rozbudowana wersja Symfonii z wizualizacją danych analitycznych
System Symfonia 2014 wyposażono w nową funkcjonalność, która w wygodny i intuicyjny sposób pozwala uzyskiwać bieżące informacje o finansach i procesach biznesowych. System prezentuje dane w formie gotowych, predefiniowanych wykresów, raportów oraz zestawień. Użytkownicy mogą też samodzielnie tworzyć własne zestawienia pod kątem specyficznych wymagań informacyjnych. Nowa funkcjonalność oferowana jest w rozszerzonej wersji Systemu Symfonia 2014, oznaczonej jako Symfonia Pro i jest dodatkowo płatna, przy czym warto podkreślić preferencyjne ceny. Np. aktualni klienci użytkujący Symfonię będą mogli skorzystać z wersji Symfonia Pro już od 120 do 250 zł (w zależności od modułu).

- Symfonia Pro odpowiada na potrzeby firm, które chcą na bieżąco monitorować swoje finanse. Zaletą systemu jest szybki i wygodny dostęp do kluczowych informacji, takich jak stan rozrachunków, zakup, sprzedaż – mówi Katarzyna Kaganiec. - Wizualizacja danych analitycznych w postaci przejrzystych wykresów i zestawień mocniej wspiera kierownictwo w podejmowaniu decyzji. „Naszym zamysłem było stworzenie elastycznego i intuicyjnego w obsłudze systemu. Zależało nam, by Symfonia Pro silnie wspierała prowadzenie analiz niezbędnych do funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa. W efekcie zarówno księgowi, jak i menedżerowie mogą szybko uzyskać pożądane zestawienia i raporty – dodaje Katarzyna Kaganiec.

Prezentacje graficzne Systemu Symfonia Pro 2014 bazują m.in. na tabelach przestawnych oraz zdefiniowanych wymiarach. Dzięki nim użytkownicy mogą definiować własne zestawienia. Wykresy i dane można przesyłać mailem i eksportować do zewnętrznych plików. W systemie dostępny jest również kreator wykresów, który poszerza możliwości wizualizacji danych.

Pozostałe nowości funkcjonalne w Symfonii
W Systemie Symfonia 2014 pojawiły się również inne zmiany: m.in. funkcjonalność wspierająca obrót z tzw. odwróconym obciążeniem VAT (dla transakcji w obrocie stalą, złomem i odpadami). W Symfonii Finanse i Księgowość 2014 rozwinięte zostały mechanizmy pozwalające na kontrolę rozrachunków pod kątem wykorzystania ulgi na złe długi. W Symfonii Handel 2014 pojawiły się zmiany w fiskalizacji sprzedaży (umieszczanie rabatów i narzutów na paragonach, zmiana mechanizmu w uproszczonej dokumentacji fiskalnej). Podobne zmiany udostępniono w Symfonii Faktura 2014, w której dodatkowo pojawiła się możliwość umieszczania na fakturach daty dostawy lub świadczenia usługi.

Usługi dla jeszcze większego bezpieczeństwa

Sage przypomina, że w dobie zmieniających się przepisów, warto zadbać o redukcję kosztów aktualizacji oraz o dodatkowe bezpieczeństwo, np. dzięki usługom oferowanym do Systemu Symfonia:
 • Symfopakiet – to gwarancja uzyskania za darmo wszystkich aktualizacji oprogramowania Sage przez okres 12 miesięcy;
 • Symfopakiet Plus – poza gwarancją darmowych aktualizacji dodatkowo obejmuje telefoniczne wsparcie klientów;
 • Symfopakiet Premium – gwarantuje uzyskanie darmowych aktualizacji i telefonicznego wsparcia oraz pozwala brać udział w eksperckich szkoleniach internetowych (webcast). Obejmuje też usługę oddzwaniania na życzenie oraz zapewnia pierwszeństwo w dostępie do konsultacji eksperckich;
 • Symfolinia – to telefoniczna pomoc udzielana użytkownikom Systemu Symfonia.
Dlaczego warto wybrać Sage i Symfonię…
W sierpniu br. Grupa Sage przeprowadziła w wielu krajach, w tym także w Polsce, badanie satysfakcji klientów NPS (Net Promoter Score). Wynika z niego, że w Polsce ponad 90% użytkowników jest zadowolonych z systemu Symfonia, a blisko 90% ze świadczonych przez Sage usług. 85% klientów poleciłoby Symfonię innym przedsiębiorcom. - Takie wyniki są dla nas niezwykle motywujące. Dbamy i będziemy dbać o to, by nasi Klienci czuli się bezpiecznie korzystając z niezawodnych, intuicyjnych, zgodnych z prawem rozwiązań wspierających zarządzanie – podsumowuje badanie Katarzyna Kaganiec.

Najnowsza wersja Systemu Symfonia 2014 jest już dostępna w sprzedaży w oddziałach Sage oraz w sieci partnerskiej.
Źródło: Sage
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: