GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung SideSync - komputer w telefonie, telefon w komputerze

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-18 15:14 - czytano: 427 razy - dodaj komentarz
Samsung SideSync - komputer w telefonie, telefon w komputerzeKomputer przenośny i smartfon lub tablet to duet, bez którego coraz częściej nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Teraz, dzięki aplikacji Samsung SideSync, możemy ściśle zintegrować oba te urządzenia sprawiając, że korzystanie z nich stanie się jeszcze bardziej intuicyjne i wygodne. Samsung SideSync to aplikacja preinstalowana m.in. w ultramobilnych laptopach Samsung z serii ATIV (m.in. Book 9 Lite, Book 9 Plus).
REKLAMA
Samsung
Samsung
Dzięki niej komputer i smartfon wzajemnie się uzupełniają, tworząc całkowicie nową jakość korzystania z obu urządzeń. Możemy choćby udostępniać pliki pomiędzy komputerem a smartfonem (i odwrotnie) metodą „przeciągnij i upuść”, wykonywać kopię bezpieczeństwa zawartości telefonu, a nawet obsługiwać telefon za pomocą klawiatury i myszki.

Aplikacja Samsung SideSync oferuje dwa podstawowe tryby pracy:

Współdzielenie klawiatury i myszy (Keyboard/Mouse Sharing) pozwala na przekształcenie telefonu lub tabletu z SideSync w dodatkową przestrzeń roboczą dla naszego komputera. Możemy w tym trybie korzystać z myszy do obsługi aplikacji w smartfonie lub klawiatury do szybkiego wyszukiwania informacji w Internecie. Rozwiązanie to sprawdzi się idealnie podczas pracy nad dużymi dokumentami, kiedy częste otwieranie nowych okien na laptopie może być uciążliwe.

Bardzo przydatną funkcją w trybie Keyboard/Mouse Sharing jest możliwość szybkiego kopiowania plików z komputera do telefonu lub tabletu. Wystarczy „przeciągnąć” plik lub folder na ekran urządzenia mobilnego. Oczywiście kopiowanie jest możliwe również w drugą stronę – w tym celu wystarczy użyć standardowej dla systemu Android opcji współdzielenia pliku, a następnie listy dostępnych opcji wybrać SideSync. Nie należy również zapominać o możliwości automatycznego dokonywania pełnej kopii bezpieczeństwa naszego smartfona lub tabletu na dysku komputera.

Drugi z trybów, Phone Screen Sharing, pozwala na powielenie ekranu telefonu lub tabletu na ekranie komputera i jego pełną, wygodną obsługę. Pisanie maili czy wiadomości tekstowych na klawiaturze laptopa jest znacznie szybsze i bardziej komfortowe niż wykorzystywanie klawiatury ekranowej urządzenia mobilnego, a do tego nie musimy nawet sięgać po telefon, aby wysłać SMS-a!
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: