GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

O bezpieczeństwie dzieci w Internecie w łódzkiej Manufakturze

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-18 15:03 - czytano: 273 razy - dodaj komentarz
O bezpieczeństwie dzieci w Internecie w łódzkiej ManufakturzeŁódź będzie trzecim polskim miastem, które uruchomi Aleję Bezpiecznego Internetu, akcję edukacyjną poświęconą bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. 19 listopada w łódzkiej Manufakturze, od godziny 10 do 17 artyści zaproszą dzieci do wzięcia udziału w grach i zabawach interaktywnych poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Z kolei opiekunowie będą mogli porozmawiać z ekspertami o sposobach ochrony najmłodszych przed zagrożeniami napotykanymi online.
REKLAMA
Wydarzenie jest organizowane przez instytut badawczy NASK w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Współorganizatorami i partnerami akcji są galeria handlowa w Manufakturze oraz grupa artystyczna Zygzaki.

Aleja Bezpiecznego Internetu adresowana jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych, ich opiekunów oraz rodzin z dziećmi. Celem akcji jest zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w sieci, a także uświadomienie rodzicom oraz nauczycielom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się najmłodsi w wirtualnym świecie. Program przygotowany przez grupę artystyczną Zygzaki zostanie zaprezentowany w 4 odsłonach, w których pojawią się zabawy bazujące na spektaklu „Przygody Plika i Foldera w sieci”, a także gry i konkursy z nagrodami. Dzieci przez cały czas trwania akcji będą mogły skorzystać z kącika plastycznego. W tym czasie rodzice i nauczyciele będą mogli zwrócić się do ekspertów z pytaniami odnośnie zagrożeń w sieci oraz dowiedzieć się, jak chronić dzieci przed najczęstszymi niebezpieczeństwami, takimi jak cyberprzemoc, nielegalne treści, czy też nadmierne korzystanie z Internetu. Dodatkowo w Alei będzie prezentowana wystawa plakatów młodych polskich artystów pod hasłem „Tworzymy Bezpieczny Internet”.

- Wraz z rozwojem nowych technologii musimy pamiętać o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników Internetu oraz podnoszeniu świadomości rodziców w zakresie wirtualnych zagrożeń. - mówi dr Agnieszka Wrońska, kierownik działu Akademia NASK. – Coraz częściej to dzieci są od nas - dorosłych sprawniejsze w obsłudze komputerów czy telefonów komórkowych. Z wcześniejszych spotkań w Krakowie i Rzeszowie wynika, że Aleja Bezpiecznego Internetu jest okazją do wsparcia u najmłodszych procesu kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci. W Internecie można w atrakcyjny i pożyteczny sposób zdobywać wiedzę oraz spędzać czas wolny, jednak każde dziecko powinno umieć w bezpieczny i świadomy sposób z niego korzystać. I właśnie na tym zależy nam szczególnie. – dodaje.

Akcja Aleja Bezpiecznego Internetu to cykl wydarzeń organizowanych w galeriach handlowych różnych miast Polski. Do tej pory takie spotkania odbyły się w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz rzeszowskim Millenium Hall.
Źródło: NASK
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: