GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

DataTraveler Vault Privacy 3.0 nowa szyfrowana pamięć flash

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-15 17:38 - czytano: 552 razy - dodaj komentarz
DataTraveler Vault Privacy 3.0 nowa szyfrowana pamięć flashFirma Kingston Digital Europe Co LLP, filia Kingston Technology Company Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci, ogłosiła wprowadzenie na rynek szyfrowanych pamięci flashDataTraveler Vault Privacy 3.0 oraz DataTraveler Vault Privacy 3.0 Anti-Virus. Urządzenia oferują zabezpieczenia klasy korporacyjnej oraz dodatkową ochronę antywirusową. Obecnie coraz więcej osób pracuje poza biurem. Dlatego chętnie korzystają z przenośnych pamięci, aby niezależnie od tego,
REKLAMA
DataTraveler Vault Privacy 3.0
Kingston
gdzie są lub jakiego komputera używają, miały dostęp do materiałów firmowych. By w takich sytuacjach mieć pewność, że poufne dane firmowe są bezpieczne i nie będą dostępne dla nieupoważnionych użytkowników i cyberprzestępców, warto korzystać z odpowiednio zabezpieczonych pamięci przenośnych. Nowa DataTraveler Vault Privacy 3.0 to pierwsza szyfrowana pamięć flash z technologią USB 3.0 od Kingston Digital. Oferuje ona przedsiębiorstwom zabezpieczenia klasy korporacyjnej z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym AES w trybie pracy XTS, zapewniającym silniejszą ochronę niż tryby CBC i EBC. Dzięki temu, DataTraveler Vault Privacy 3.0 gwarantuje 100-procentowe szyfrowanie poufnych informacji firmowych. Dla zwiększenia ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, dostępna jest również wersja pamięci z dodatkowym zabezpieczeniem antywirusowym.

Oprogramowanie ClevX DriveSecurity™ dostarczane przez firmę ESET jest łatwą do wdrożenia i prostą w użyciu (nie wymaga instalacji) ochroną antywirusową z pięcioletnią licencją. Silnik ESET NOD32 natychmiast powiadamia użytkownika o zagrożeniu, chroniąc w ten sposób zawartość pamięci przed: wirusami, spyware, trojanami, robakami i innymi internetowymi zagrożeniami.

- Firma ESET jest dumna z połączenia sił z jednym ze światowych liderów na rynku pamięci. DriveSecurity ClevX stanowi dodatkową warstwę ochrony w pamięciach flash Kingston. Jesteśmy przekonani, że technologia ESET przyniesie kolejne korzyści dla użytkowników Kingston i komputerów PC - powiedział Szef Sprzedaży i Marketingu ESET, Ignacio Sbampato.

Dlaczego Kingston Digital przygotował produkt, który dedykowany jest do bezpiecznego przenoszenia danych firmowych? W ostatnich latach miało miejsce wiele przecieków poufnych informacji biznesowych, które były spowodowane zagubieniem, kradzieżą lub atakiem przez wirusy i robaki pamięci flash:
 • Departament Policji w Wielkiej Brytanii został ukarany grzywną £150,000 przez Urząd Brytyjskiego Komisarza Informacyjnego po tym, jak jeden z oficerów wyniósł do domu pamięć flash zawierającą dane osobowe ponad 1000 osób powiązanych z poważnymi sprawami karnymi. Urządzenie nie było szyfrowane ani chronione hasłem, a zostało skradzione podczas włamania do domu oficera.
 • W Indiach, z Dowództwa Indian Navy wypłynęły informacje z zabezpieczonych i niepodłączonych do Internetu komputerów. Dane dotyczące badań morskich pierwszej w regionie łodzi podwodnej z pociskiem jądrowym, przedostały się do innego kraju. Złośliwe oprogramowanie, ukryte w tajnym katalogu pamięci USB, zbierało informacje. Następnie, gdy pamięć była używana w komputerze poza Dowództwem, z dostępem do Internetu, informacje automatycznie były wysyłane do innego kraju.
 • W Stanach Zjednoczonych, wykonawca odpowiedzialny za rozbudowę systemu rozliczeniowego Medicaid w Północnej Karolinie stracił nieszyfrowaną pamięć USB, zawierającą dane osobowe ponad 50.000 krajowych dostawców. Na nośniku znajdowały się imiona i nazwiska, numery ubezpieczenia społecznego, adresy i daty urodzenia użytkowników.
- Wiele organizacji i przedsiębiorstw pomimo świadomości jak ważna jest ochrona poufnych informacji, nadal nie przestrzega wszystkich zasad bezpieczeństwa - powiedziała Nadine Frost, Kingston Product Marketing Manager EMEA - Flash i SSD. -Zabezpieczenia najnowszej pamięci DTVP 3.0, opcjonalna ochrona antywirusowa firmy ESET i dobre praktyki w organizacji, pozwolą lepiej chronić dane. Dzięki wdrażaniu szybkich prędkości USB 3.0 i projektowaniu sterowników umożliwiających wymianę pamięci NAND, bez konieczności zmiany kwalifikowania i certyfikacji zabezpieczeń, Kingston gwarantuje zabezpieczenie inwestycji firmy na długie lata.
Źródło: Kingston
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: