GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Nowe technologie komunikacji a zmiana postaw konsumenckich

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-14 17:31 - czytano: 307 razy - dodaj komentarz
Nowe technologie komunikacji a zmiana postaw konsumenckich We wrześniu br. ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego badania „Komunikacja SMS w Polsce 2013”. Jego głównym celem jest sprawdzenie jak zmienia się podejście Polaków do komunikacji mobilnej oraz w jaki sposób można efektywniej wykorzystywać narzędzia marketingowe takie jak SMS-y. Biznes i technika rozwijają się coraz bardziej dynamicznie. Inwestycje w mobilne narzędzia powinny nadal być rozwijane. Narzędzia te mają znaczenie nie tylko w obszarze marketingowym – adresowanym do
REKLAMA
człowieka – obywatela.

-Z jednej strony przedsiębiorstwa dostrzegają potencjał drzemiący w marketingu mobilnym, który pozwala docierać do klienta natychmiastowo i cyklicznie w dość krótkich odstępach czasu. Mobilny kontakt pozwala przedsiębiorstwom na stały kontakt z klientem, co jest niezwykle cenne dla przedsiębiorstwa. W klasycznym ujęciu ekonomia zakładała, że człowiek jest istotą racjonalną. Nie kwestionując obszarów racjonalności decyzji, dziś coraz jednak częściej – w obszarze podejmowania decyzji – zwraca się uwagę na emocjonalną sferę człowieka. To właśnie mobilne narzędzia pozwalają na elastyczne, niemal „uszyte na miarę” oddziaływanie – także poprzez emocje – na podejmowanie decyzji, a co za tym idzie na  efektywny popyt.

-Z drugiej strony należy dostrzec potencjał mobilnych narzędzi informacyjnych dla kształtowania społeczeństwa samorządnego i odpowiedzialnego. Niestety zaangażowanie przeciętnego obywatela w sprawy samorządności (rozróżniam tutaj pomiędzy samorządem a samorządnością), a także posiadany przez obywatela zakres informacji dotyczący spraw regionu, dzielnicy, czyli miejsca w którym się żyje i pracuje, jest dziś niewielki. Również kontakt na linii obywatel – samorząd odbywa się jedynie w obligatoryjnym zakresie. Mam świadomość, że narzędzia mobilne, takie jak smsy, nie rozwiążą wszelkich bolączek samorządności, nie mniej mam nadzieję, że narzędzia te mogą w przyszłości skutecznie otworzyć drogę na ukształtowanie świadomość lokalnej i regionalnej, a już dziś powinny być zwyczajnie praktyczne i potrzebne.

-Jak wynika z raportu Forrestera w ciągu najbliższych trzech lat wiodące firmy zainwestują 100 milionów €, aby przewidzieć zmiany struktury rynku. To właśnie najbliższe trzy do pięciu lat pokażą, w jakim kierunku będą się rozwijały nowoczesne technologie biznesowe. Pytaniem jest w jakim zakresie wykorzysta się je także w sferze publicznej? Ocenę rynku polskiego marketingu mobilnego będzie można podsumować po zakończeniu badania „Komunikacja SMS w Polsce
- komentuje dr hab.  Barbara Piontek, prof. nadzw. z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Przykładowo w Polsce aż co trzeci konsument jest zainteresowany otrzymywaniem SMS-ów powiadamiających o atrakcyjnych promocjach i zniżkach (dokładnie 33.1% ogółu badanych). Analizy przeprowadzona przez Platformę SerwerSMS.pl pokazuje, że taka wiadomość mogłaby skłonić do udania się do najbliższego sklepu 89,7% respondentów, a 88,5% z nich do zapoznania się z ofertą przygotowaną dla osób odwiedzających daną stronę internetową. Wśród badanych, którzy zdecydowaliby się na promocje tego typu nieznacznie przeważają kobiety - 35,4%. Niezależnie od miejsca zamieszkania, wszyscy respondenci w podobnym stopniu interesowali się promocjami otrzymywanymi za pomocą SMS-ów.
Źródło: SerwerSMS.pl
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: