GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

ProData prezentuje nauczycielom informatyki terminale NComputing

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-14 17:06 - czytano: 428 razy - dodaj komentarz
ProData prezentuje nauczycielom informatyki terminale NComputingCoraz popularniejsza w polskich szkołach staje się technologia NComputing. Wykorzystanie terminali okazuje się rozsądną, ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych stanowisk opartych na komputerach PC. Wiedzę na temat rozwiązań terminalowych skutecznie przekazują kadrze nauczycielskiej doradcy z firmy ProData, którzy w październiku wzięli udział w Wielkopolskim Zjeździe Nauczycieli Informatyki. Prezentacja rozwiązań terminalowych odbyła się w Poznaniu
REKLAMA
podczas prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną, której uzupełnieniem były praktyczne warsztaty przeprowadzone przy specjalnie przygotowanych do tego celu stanowiskach terminalowych.

Kompletna  sala informatyczna  gotowa do testów
ProData dostarczyła na Zjazd Nauczycieli wydajny serwer i terminale NComputing L300 oraz peryferia – klawiatury, myszki, a także software – m.in. Windows serwer 2012 std i NComputing vSpace dzięki którym cała sieć terminali działała jak w zegarku.  Zaprezentowano również działanie oprogramowania NetSupport School, które jest uzupełnieniem stanowisk szkolnych i zdecydowanie usprawnia prowadzenie lekcji. Wszystko to zostało skonfigurowane i udostępnione uczestnikom Zjazdu do przetestowania w praktyce.

Sens spotkań z nauczycielami
Jak twierdzi Tomasz Gołdyn – Dyrektor Handlowy ProData - warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem nauczycieli. Spotkania tego typu dają możliwość wymiany doświadczeń i przedyskutowania wielu kwestii praktycznych związanych z informatyzacją szkolnych sal lekcyjnych. Była to nie pierwsza i nie ostatnia taka okazja. Już w listopadzie ProData weźmie udział w Konferencji  Informatycznej w Radomiu.

W skrócie o technologii terminalowej NComputing
Technologia usług terminalowych NComputing pozwala dzielić zasoby (czas procesora, pamięć operacyjną, przestrzeń dyskową) jednego centralnego komputera pomiędzy wielu użytkowników. W ten sposób do jednego komputera może zostać podłączonych nawet dziesięciu, a w przypadku serwerowego systemu operacyjnego nawet do trzydziestu jednoczesnych użytkowników. Dostęp ten jest w pełni niezależny i bezpieczny.

Względy praktyczne i ekonomiczne
Sieć zbudowana z terminali i serwera umożliwia nauczycielowi w pełni kontrolować pracę uczniów i dzięki temu sprawnie przeprowadzać lekcje. Terminal komputerowy jest tańszy w zakupie i eksploatacji niż klasyczny komputer PC, korzystniejsze są również ceny licencji na oprogramowanie dla tego typu rozwiązania.
Źródło: ProData
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: