GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Oktawave, polska chmura obliczeniowa, wyróżniona w Istambule

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-13 13:49 - czytano: 337 razy - dodaj komentarz
Oktawave, polska chmura obliczeniowa, wyróżniona w IstambulePolska technologia chmury obliczeniowej – Oktawave – zdobyła drugie miejsce w organizowanym w Istambule konkursie Global Webit Startup Challenge. W drodze na podium Oktawave pokonała 832 firmy z całego świata. Webit Congress to jedna z najważniejszych imprez branży nowych technologii na świecie i jako jedna z niewielu łącząca Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję. Liczby mówią same za siebie: ponad 8000 gości, 200 prelegentów i około 500 akredytowanych dziennikarzy.
REKLAMA
W tym roku w Istambule spotkać można było osoby tworzące takie firmy jak Adobe, Facebook, Google, IBM, Mozilla, Oracle czy Samsung, a całość imprezy relacjonowali przedstawiciele Techcrunch, CNBC, Forbes, Wall Street Journal oraz Al Jazeera.

W ramach imprezy zorganizowano w tym roku Global Startup Challenge, czyli konkurs na najlepszą młodą firmę nowych technologii na świecie. Tutaj skala przedsięwzięcia również okazała się niebywała – do konkursu zgłosiły się aż 834 firmy z całego świata, które walczyły o możliwość nie tylko zdobycia nagrody głównej, ale również o szansę na prezentację przed międzynarodowym gremium. I na tę szansę w opinii jury zasłużyło tylko 21 firm, w tym polska chmura obliczeniowa Oktawave.

W dniach 6-7 listopada 21 półfinalistów prezentowało swoje technologie podczas 3-minutowych prezentacji w Istambule. Prezentacje oceniało międzynarodowe jury, składające się z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Dziś, o godz. 17:00 zostały ogłoszone wyniki. Chmura Oktawave zdobyła podium i drugie miejsce w całym konkursie!

- Wydaje się, że znaleźliście złote jajo całego cloud computingu. Wróżymy Wam ogromny sukces – powiedział Piet Hein van Dam, jeden z członków jury i CEO projektu Wakoopa.

- Czujemy się bardzo wyróżnieni i cieszymy się, że technologia z Polski odniosła taki sukces na arenie globalnej. To pokazuje, że nad Wisłą można tworzyć rzeczy, które ekscytują ludzi nad Bosforem i w innych zakątkach świata. Dedykujemy to wyróżnienie wszystkim firmom i start-upom, które – tak jak my – mają odwagę zmieniać rzeczywistość – komentuje nagrodę Dariusz Nawojczyk, dyrektor marketingu & PR w Oktawave.
Źródło: Oktawave
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: