GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-12 16:34 - czytano: 316 razy - dodaj komentarz
Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe Deutsche Telekom wzmacnia swoją pozycję w segmencie usług B2B kupując GTS Central Europe (GTS) za łączną kwotę 546 milionów euro. Deutsche Telekom dzięki GTS zwiększy swoje możliwości oferowania ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych, jak również dostarczania zintegrowanych produktów w krajach, gdzie DT posiada obecnie ograniczoną stacjonarną infrastrukturę dostępową.
REKLAMA
- Inwestujemy na przekór trendom. GTS jest kolejnym elementem rozwoju naszej pozycji rynkowej w oparciu o integrację usług mobilnych i stacjonarnych. Wzmacnianie naszej pozycji na rynku biznesowym jest jednym z najważniejszych elementów naszej strategii - powiedział Timotheus Höttges, członek zarządu Deutsche Telekom do spraw finansowych.

- Ten zakup zwiększy nasze możliwości świadczenia innowacyjnych, ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych. GTS idealnie pasuje do naszego portfolio. Z dodatkowej infrastruktury stacjonarnej najbardziej skorzystają nasze spółki zależne w Polsce i Czechach skupione dotychczas na usługach mobilnych - powiedziała Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami Grupy oraz technologię.

GTS jest jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych opartych o infrastrukturę w Europie Środkowej i Wschodniej. Spółka posiada rozległą infrastrukturę sieciową oraz centra danych, jak również szeroki wachlarz usług przeznaczonych dla klientów biznesowych. W 2012 roku GTS osiągnął przychody na poziomie 347 milionów euro i EBITDA w wysokości 87 milionów euro bez uwzględnienia aktywów na Słowacji, które pozostaną własnością sprzedającego zgodnie z warunkami transakcji.

Deutsche Telekom kupuje GTS od konsorcjum międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, w tym Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners, które aktywnie rozwijały firmę w ciągu ostatnich sześciu lat. Obecni i przyszli klienci GTS będą czerpali ogromne korzyści wynikające ze wsparcia Deutsche Telekom, które posiada rozległą europejską i światową sieć telekomunikacyjną, dostęp do stacjonarnych i mobilnych usług oraz zasoby finansowe. Pełna ciągłość procesów biznesowych dla wszystkich klientów będzie zagwarantowana.

- Postrzegamy Grupę DT jako najlepszego partnera dla GTS i jesteśmy zadowoleni z korzyści oraz możliwości, jakie stwarza ona dla naszych klientów i pracowników - powiedział Danny Bottoms, Prezes Zarządu GTS Central Europe.

Transakcja wymaga zgody organów regulacyjnych.
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: