GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Polkomtel, operator sieci Plus, znowu przedpłaci przed terminem 800 mln zł

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-08 16:13 - czytano: 305 razy - dodaj komentarz
Polkomtel, operator sieci Plus, znowu przedpłaci przed terminem 800 mln złPolkomtel, operator sieci Plus, powiadomił w dniu dzisiejszym instytucje finansowe, z którymi zawarł umowę kredytową, że jest gotowy do dokonania kolejnej przedpłaty kredytu. Podobnie jak w roku ubiegłym, również tym razem wysokość przedpłaty wyniesie 800 mln złotych. Polkomtel konsekwentnie realizuje swój cel dotyczący szybkiego oddłużania spółki. Bardzo dobre wyniki finansowe spodziewane w tym roku oraz wysoka płynność spółki pozwalają spłacać kredyt bankowy znacząco szybciej
REKLAMA
aniżeli wymaga tego umowa kredytowa.

- Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że już drugi rok z rzędu udaje nam się dokonać wcześniejszej spłaty dużej części naszego zadłużenia. Udowadniamy w ten sposób, że pomimo niełatwej sytuacji makroekonomicznej, można skutecznie prowadzić działalność biznesową w naszej branży. Korzystne wyniki finansowe, jakie aktualnie wypracowujemy w Plusie, osiągamy zarówno dzięki rozsądnej polityce kosztowej, racjonalnemu i skutecznemu zarządzaniu, jak i dbaniu o to, co jest dla nas najważniejsze, czyli o potrzeby naszych klientów poprzez zapewnienie im kompleksowych, najwyższej jakości i najbardziej atrakcyjnych usług na rynku. – powiedziała Joanna Nieckarz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o, Dyrektor ds. Finansowych.

Polkomtel już po raz drugi w ciągu minionych 12 miesięcy dokonuje wcześniejszej przedpłaty kredytu. Suma samych tylko przedterminowych przedpłat wynosi już 1,6 mld zł. Przypominamy również, że łączna kwota zadłużenia spłacona w 2012 roku wyniosła ponad 1 mld złotych. Dodatkowo w czerwcu tego roku Polkomtel osiągnął znaczący sukces, uzgadniając wspólnie z instytucjami finansującymi korzystne refinansowanie swojego zadłużenia uprzywilejowanego, co umożliwia zmniejszenie kosztów odsetek o ponad 100 mln złoty rocznie.

Zgodnie z powiadomieniem przekazanym dziś przez Polkomtel instytucjom finansującym (stronom umowy kredytu), przedpłata w wysokości 800 mln złotych nastąpi w ciągu najbliższych dni.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: