GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Badania Bitdefender - co Cię denerwuje w Twoim komputerze?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-11-06 14:59 - czytano: 283 razy - dodaj komentarz
Badania Bitdefender - co Cię denerwuje w Twoim komputerze?Według sondażu przeprowadzonego przez Bitdefender użytkownicy PC są prawie cztery razy bardziej zirytowani powolnym działaniem swoich maszyn niż wirusami. Badania na ponad 1000 zaawansowanych użytkowników komputerów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wykazały, że ponad połowa respondentów uważa, iż spadek wydajności jest najbardziej denerwującym problemem, podczas gdy tylko 13,4% wskazała na złośliwe oprogramowanie. Awarie aplikacji i problemy sprzętowe także sprawiły, że większość
REKLAMA
ludzi czuje rozczarowanie w stosunku do swoich maszyn.

Badanie wykazało, że 12% zaawansowanych użytkowników komputerów nadal korzysta z systemu Windows XP, co czyni ich podatnymi na zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Tech gigant - Microsoft ogłosił niedawno, że od kwietnia 2014 r. 11-letni system operacyjny nie będzie otrzymywał wsparcia i będzie "na zawsze podatny na ataki."

Setki użytkowników skarżą się nam codziennie, że ich komputer nie działa tak szybko, jak by tego chcieli. Florin Andrei Asystent Techniczny Bitdefender powiedział: - Większość użytkowników przyznaje, że ma zbyt wiele programów podczas uruchamiania systemu, a ich komputer jest już stary, podczas gdy inni obwiniają wirusy. Oczekiwaliśmy, że będą bardziej wściekli z powodu szkodliwego oprogramowania do kradzieży haseł bankowych i trojanów, lecz twierdzą, że wolne tempo ich PC doprowadza ich do szaleństwa..

Pytani o główną przyczynę swoich problemów, kilku użytkowników obwinia swoich dostawców usług internetowych, a także  fizyczne uszkodzenia komputera.

Badanie Bitdefender przeprowadzono między 2 i 8 października na 1065 użytkownikach, głównie z USA i Kanady, z błędem próby 3%. Natomiast aż 79% stanowili mężczyźni, a 21% z nich to kobiety. Wiek wahał się od poniżej 25 lat (7,2%) do osób starszych niż 65 lat (18,9%). Większość respondentów stanowili użytkownicy w wieku od 46 do 65 roku życia (46,6%), a następnie osoby w wieku  36 do 45 lat (16,1%), oraz 25 do 35 lat (11,3%).
Źródło: Marken Systemy Antywirusowe
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: