GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Era zastrasza uciekających klientów

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-20 16:27 - czytano: 646 razy - dodaj komentarz
Komórkowa sieć Era do klientów, którzy zgodnie z prawem telekomunikacyjnym zdecydowali się rozwiązać umowę rozsyła listy, w których straszy wizytą komornika, dodatkowymi kosztami a także agencją detektywistyczną. Dzięki magazynowi Media2.pl, sprawa trafiła na ręce prezesa UKE, która jest zbulwersowana takimi działaniami.
REKLAMA
Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, jedna z gdańskich abonentek sieci Era, korzystając z prawa telekomunikacyjnego, zerwała umowę z operatorem. Kilka dni później otrzymała wezwanie przedsądowe, w którym napisano o uregulowaniu 700 zł odsetek, bo operator "nigdy nie zrezygnuje z pełnej windykacji wszystkich należnych kwot".

W piśmie roi się od gróźb. Era straszy kłopotami - dodatkowymi kosztami postępowaniem sądowym i komorniczym oraz agencją detektywistyczną, która ustali majątek abonentki i źródeł jej dochodów. Poza tym nazwisko trafi do Krajowego Rejestru Długów, co spowoduje brak zakupu kolejnych usług ani w sieci Era, ani u innych operatorów. Klientka sieci Era poczuła się zastraszana i zastanawia się nad zgłoszeniem sprawy do prokuratury, czytamy w Gazecie Wyborczej.

Abonentka Ery kilka dni temu o całej sytuacji poinformowała także magazyn Media2.pl. Zdecydowaliśmy się przekazać treść listu, jaki rozsyła Era, do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Anna Streżyńska, prezes UKE, przyznaje Gazecie Wyborczej, że widziała owe pismo, którego "treść jest mocno niestosowna".

W najbliższych dniach skandalicznymi listami pełnych gróźb zainteresujemy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Transportu.

Przedstawiciele Ery nie wypowiadają się na temat pism rozsyłanych do uciekinierów, twierdzą jedynie, że nie doszło do naruszenia praw abonentów, bo nie doszło do zmiany regulaminu.

Przypomnijmy, że spór między Erą a jej klientami trwa od kilku miesięcy. Przypomnijmy, że sieć Era wprowadziła zmiany w regulaminie, które nazywa "uzupełnieniem" i stoi na stanowisku, że abonent nie ma prawa rozwiązania umowy bez ponoszenia kar umownych w przypadku braku akceptacji zmian. Innego zdania jest UKE, który - zgodnie z prawem telekomunikacyjnym - twierdzi, że każda zmiana w regulaminie daje klientowi prawo wypowiedzenia umowy bez ponoszenia kar. Mimo nałożonej przez UKE kary - od której operator się odwołał - Era straszy klientów, którzy zdecydowali się zerwać umowę.

Źródło: Media2.pl
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: