GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

iPad Air - smuklejszy, lżejszy i potężniejszy

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-29 16:38 - czytano: 5624 razy - dodaj komentarz
iPad Air - smuklejszy, lżejszy i potężniejszyFirma Apple zaprezentowała dziś iPada Air — czołowy tablet najnowszej generacji wyposażony w fantastyczny wyświetlacz Retina o przekątnej 9,7 cala, zamknięty w nowej, smuklejszej i lżejszej obudowie. iPad Air — zaprojektowany z niezwykłą starannością, aby jego waga nie przekraczała 0,5 kg — jest o 20 procent smuklejszy i o 28 procent lżejszy niż iPad czwartej generacji. Dzięki węższej ramce krawędzie iPada Air są znacznie smuklejsze, a oglądane na nim multimedia robią
REKLAMA
iPad Air
Apple
jeszcze większe wrażenie. Ponadto firma Apple zaprezentowała dzisiaj iPada mini z wyświetlaczem Retina, który przy przekątnej 7,9 cala mieści tyle samo pikseli, co iPad z ekranem o rozmiarze 9,7 cala. W rezultacie na ekranie niewiarygodnie smukłego i lekkiego urządzenia tekst osiąga idealną ostrość, a obrazy — niezwykły poziom szczegółowości. Nowe iPady mają wydajny oraz energooszczędny procesor Apple A7 o 64-bitowej architekturze klasy komputerowej. Oferują również ultraszybką łączność bezprzewodową przez szybszy interfejs Wi-Fi i rozbudowany interfejs sieci komórkowej LTE, a także zaprojektowany na nowo system iOS 7 z setkami nowych, wspaniałych funkcji.

- iPad nadał pracy i zabawie na urządzeniu mobilnym zupełnie nowy wymiar. iPad Air to kolejny ogromny krok naprzód. Jest smukły, lekki, a przy tym potężny. Dopiero trzymając go w dłoni, można tak naprawdę przekonać się, z jak wspaniałym osiągnięciem techniki ma się do czynienia - powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu globalnego. - iPad Air z wyświetlaczem Retina o przekątnej 9,7 cala waży niespełna pół kilo i oferuje wszystkie wspaniałości systemu iOS 7, 64-bitową architekturę klasy komputerowej, zaprojektowany przez Apple procesor A7 oraz baterię, która starcza na cały dzień. A przy tym jest najlżejszym pełnowymiarowym tabletem na świecie.

iPad Air, zaprojektowany z niezwykłą starannością, aby jego waga nie przekraczała pół kilograma, jest o 20 procent smuklejszy i o 28 procent lżejszy niż iPad czwartej generacji. Dzięki węższej o 43 procent ramce krawędzie iPada Air są znacznie smuklejsze. Wyświetlacz Retina iPada Air sprawia, że strony internetowe, tekst, obrazy czy nagrania wideo wyglądają niesłychanie wyraźnie i realistyczne. Nowy energooszczędny procesor A7 umożliwił zmniejszenie baterii, a tym samym ograniczenie łącznej objętości urządzenia o 24 procent w porównaniu do modeli poprzedniej generacji i zachowanie tej samej 10-godzinnej wydajności.

W nowym iPadzie mini z wyświetlaczem Retina na ekranie Multi-Touch o przekątnej 7,9 cala mieści się 3,1 miliona pikseli (rozdzielczość 2048 na 1536), czyli tyle samo, co na ekranie iPada Air. Oznacza to, że gęstość pikseli wynosi aż 326 punktów na cal. Wyświetlacz Retina iPada mini o przekątnej 7,9 cala jest o 35 procent większy niż ekrany tabletów 7-calowych. Jest to jedyny mały tablet, który jest w stanie zagwarantować komfort pracy oferowany przez pełnowymiarowego iPada — i to na wyjątkowym ekranie Retina. Obrazy są wyraźne, tekst jest idealnie czytelny, filmy odtwarzane są w pełnej rozdzielczości HD 1080p, a aplikacje zaprojektowane specjalnie na iPada — jest ich już 475 000 — działają bezproblemowo.

Procesor A7 w iPadzie Air oraz iPadzie mini z wyświetlaczem Retina oferuje 64-bitową architekturę klasy komputerowej, zaawansowany podsystem graficzny oraz procesor sygnału udoskonalony w porównaniu z modelami poprzedniej generacji. Dzięki nawet dwukrotnie większej mocy obliczeniowej i wydajności grafiki iPada Air oraz nawet czterokrotnie większej mocy obliczeniowej i ośmiokrotnie większej wydajności grafiki w Padzie mini z wyświetlaczem Retina niemal wszystkie zadania realizowane są szybciej i sprawniej — od uruchamiania aplikacji i edycji zdjęć po granie w gry intensywnie korzystające z grafiki. I to przez cały dzień bez doładowywania baterii. Dzięki 64-bitowej architekturze procesora A7 oraz obsłudze technologii OpenGL ES w wersji 3.0 efekty wizualne przywołują na myśl obrazy znane z konsol do gier. Nowe iPady mają również analizujący ruch koprocesor M7, który odbiera dane z przyspieszeniomierza, żyroskopu i kompasu, aby odciążyć procesor A7 i zwiększyć jego efektywność energetyczną.

Oba nowe iPady wyposażone są w anteny obsługujące technologię MIMO (Multiple-In-Multiple-Out), zapewniając nawet dwukrotnie większą szybkość w sieci Wi-Fi. Dzięki temu iPad Air oraz iPad mini z wyświetlaczem Retina osiągają niesamowitą szybkość transmisji danych, nawet do 300 Mb/s.² Wersje Cellular działają w większej liczbie sieci LTE na całym świecie, a przy tym nadal umożliwiają pełną obsługę innych szybkich sieci komórkowych (DC-HSDPA, HSPA+).

iPad Air oraz iPad mini z wyświetlaczem Retina zostały wyposażone w kamerę FaceTime HD kolejnej generacji zawierającą udoskonalone czujniki BSI z większymi pikselami, które lepiej sprawdzają się warunkach słabego oświetlenia. Kamera iSight z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli i zaawansowanym układem optycznym w połączeniu z systemem iOS 7 oraz procesorem sygnału wbudowanym w A7 umożliwia uzyskanie jeszcze atrakcyjniejszych zdjęć i nagrań wideo za pomocą iPada. Co więcej, użytkownik może skorzystać z szybszego ustawiania ostrości, nawet trzykrotnego powiększenia wideo, pięciokrotnego powiększenia zdjęć, szerszego zakresu dynamicznego oraz automatycznej stabilizacji obrazu i wideo.

Nowe iPady działają pod kontrolą systemu iOS 7, który olśniewa nowym interfejsem użytkownika — z elegancką paletą kolorów, wyodrębnionymi warstwami funkcjonalnymi i subtelnymi efektami ruchu, które ożywiają interakcje z użytkownikiem. iOS 7 zawiera setki nowych funkcji, w tym Centrum sterowania, Centrum powiadomień, udoskonaloną wielozadaniowość, AirDrop, udoskonaloną aplikację Zdjęcia, Safari, Siri, a także całkowitą nowość — iTunes Radio, czyli bezpłatne radio internetowe nadające muzykę, jakiej użytkownik najchętniej słucha w iTunes.⁴

Użytkownicy iPada mają dostęp do rewolucyjnego sklepu App Store, który teraz oferuje ponad milion aplikacji dla użytkowników urządzeń iPhone, iPad i iPod touch w 155 krajach na całym świecie, w tym ponad 475 000 aplikacji stworzonych specjalnie dla iPada. Jak dotąd z App Store pobierano aplikacje już ponad 60 miliardów razy, a klienci mają do dyspozycji niezwykle bogatą ofertę aplikacji w 24 kategoriach, w tym prasę w Kiosku, gry i aplikacje rozrywkowe, aplikacje edukacyjne, dla dzieci, biznesowe, sportowe, dostarczające wiadomości, przydatne w podróży, dla zainteresowanych fitnessem i dbających o zdrowie.

Rodzina iLife obejmująca aplikacje do pracy twórczej — iPhoto, iMovie i GarageBand — oraz rodzina aplikacji użytkowych iWork, czyli Pages, Numbers i Keynote, są ważnym składnikiem doświadczenia użytkowników urządzeń Apple. Teraz dostępne są bezpłatnie dla każdego nowego urządzenia iOS z systemem iOS 7. Ponadto dotychczasowi użytkownicy mogą je pobrać w ramach bezpłatnego uaktualnienia. W efekcie jeszcze więcej użytkowników iPada ma szansę skorzystać z tego wspaniałego oprogramowania. Wszystkie aplikacje zostały przeprojektowane, tak aby lepiej komponowały się z systemem iOS 7, są zoptymalizowane pod kątem 64-bitowej architektury, a także oferują setki nowych funkcji.

Ceny i dostępność
iPad Air będzie dostępny w wersjach Wi-Fi oraz Wi-Fi + Cellular w kolorze srebrnym i gwiezdnej szarości, o pojemności 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB. iPad mini z wyświetlaczem Retina będzie dostępny w wersjach z Wi-Fi i Wi-Fi + Cellular w kolorze srebrnym oraz gwiezdnej szarości, o pojemności 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB.
Źródło: Apple
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: