GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

SMS ostrzeże przed katastrofami naturalnymi

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-28 17:27 - czytano: 851 razy - dodaj komentarz
SMS ostrzeże przed katastrofami naturalnymi Zagrożenia naturalne występujące na różnych terenach mogą powodować ogromne straty w gospodarce oraz znaczny uszczerbek w budżecie państwa. W przypadku tych zdarzeń kluczowe jest szybkie działanie i dobry przepływ informacji. Jak wynika z badania „Komunikacja SMS w Polsce 2012” ponad 70% respondentów chciałoby być informowanych za pomocą SMS-a o zagrożeniach meteorologicznych.
REKLAMA
- Krótkie wiadomości tekstowe dzięki swoim cechom są niezwykle skutecznym narzędziem komunikacji kryzysowej. Pozwalają na szybkie i skuteczne powiadamianie mieszkańców o nadchodzącym zagrożeniu. SMS może być również krótką i zwięzłą instrukcją dotyczącą tego, jak należy postępować w przypadku katastrofy meteorologicznej – mówi Artur Sadowski z Platformy SerwerSMS.pl.

Możemy zakładać, że zmiany klimatyczne, które następują w Polsce i na świecie, zwielokrotnią pojawianie się ekstremalnych zjawisk pogodowych. Mogą one w efekcie generować coraz większe straty w gospodarce, które stanowią poważny uszczerbek w budżecie państwa, a także narażać ludzi na utratę zdrowia i życia. Według danych IMGiW w 2010 roku tylko straty powodziowe w Polsce wyniosły 13 miliardów złotych, a należy pamiętać, że to tylko jedno z wielu zjawisk siejących zniszczenie. W Polsce występują również pożary, burze czy nawałnice śnieżne. Dzięki prewencji i sprawnemu działaniu służb porządkowych można znacząco zmniejszyć straty. Istotne jest również zachowanie mieszkańców podczas zdarzeń kryzysowych zagrożonego regionu. SMS ostrzegający z instrukcją postępowania, może pomóc m.in. w organizacji ewakuacji mieszkańców.

Właśnie dlatego wiele gmin oferuje swoim mieszkańcom nowe usługi i inwestuje w niestandardowe rozwiązania. Według respondentów badania „Komunikacja SMS w Polsce 2012” podstawowymi zaletami krótkiej wiadomości tekstowej są: niezawodność (32,7%), uniwersalność (35,3%), prostota użytkowania (47,1%), szybkość (66,6%) i ekonomiczność (64,9%).

Kilka rad dla mieszkańców gmin:

 1. Dowiedz się czy Twoja gmina ma SMS-owy system ostrzegania.
 2. Zapisz się na niego, bądź zapytaj w urzędzie czy taki system będzie dostępny w najbliższej przyszłości.
 3. Wystąp z prośbą do gminy, aby uruchomiła komunikację kryzysową za pomocą SMS-ów, jeśli jeszcze tego nie planowała.
 4. Podczas zagrożenia pamiętaj, że prawdopodobnie nie wszyscy sąsiedzi wiedzą jak postępować – roześlij widomość, którą otrzymałeś od urzędu lub poinformuj ich w inny sposób (np. osobiście lub mailowo).
 5. Ściśle stosuj się do instrukcji kryzysowych przekazywanych za pomocą SMS-ów lub innych środków przekazu.
Źródło: SerwerSMS.pl
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: