GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

MacBook Pro z wyświetlaczem Retina otrzymał najnowsze procesory i szybszą grafikę

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-10-28 17:17 - czytano: 1173 razy - dodaj komentarz
MacBook Pro z wyświetlaczem Retina otrzymał najnowsze procesory i szybszą grafikęFirma Apple zaprezentowała dziś zmodernizowanego MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina, wyposażonego w procesory czwartej generacji Intel Core, najnowsze procesory graficzne, szybszą pamięć masową flash i interfejs Wi-Fi nowej generacji, a przy tym oferującego większą wydajność baterii. Zmodernizowany MacBook Pro z wyświetlaczem Retina ma zachwycający wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, jest niezwykle smukły i lekki, a zastosowane w nim najnowsze technologie są w stanie
REKLAMA
MacBook Pro
Apple
sprostać nawet najtrudniejszym projektom. Ponadto firma Apple ogłosiła dziś, że aplikacje z rodzin iWork oraz iLife będą od teraz bezpłatne dla nabywców wszystkich nowych Maców.

- Ulepszyliśmy najlepszy na świecie notebook klasy profesjonalnej. Sprawiliśmy, że jest bardziej wydajny i dłużej działa na baterii ,
powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu globalnego. - MacBook Pro z wyświetlaczem Retina pozostaje wzorcem notebooka profesjonalnego.

Zmodernizowany MacBook Pro z wyświetlaczem Retina, mierzący zaledwie około 1,8 cm grubości, oferuje niesamowitą wydajność i równie niesamowitą mobilność. Wersja 13-calowa oferowana jest z dwurdzeniowymi procesorami Intel Core i5 czwartej generacji taktowanymi częstotliwością do 2,6 GHz, a z Turbo Boost nawet do 3,1 GHz. Nowy, zintegrowany procesor graficzny Intel Iris Graphics działa do 90 procent szybciej niż układ graficzny stosowany w poprzedniej generacji MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina.* Wersję 13-calową można zamówić także z szybszymi dwurdzeniowymi procesorami Intel Core i7 taktowanymi częstotliwością do 2,8 GHz, a z Turbo Boost nawet do 3,3 GHz.

15-calowy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina oferowany jest z czterordzeniowymi procesorami Intel Core i7 czwartej generacji taktowanymi częstotliwością do 2,3 GHz, a z Turbo Boost nawet do 3,5 GHz. Wersja 15-calowa ma procesor graficzny Intel Iris Pro Graphics o szybkości niespotykanej dotąd w jednostkach zintegrowanych, albo dwa procesory graficzne — Iris Pro i odrębny GeForce GT 750M z 2 GB pamięci wideo — oferujące najwyższy poziom wydajności. 15-calowego MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina można zamówić z szybszymi procesorami czterordzeniowymi Intel Core i7 taktowanymi częstotliwością do 2,6 GHz, a z Turbo Boost nawet do 3,8 GHz.

W zmodernizowanym MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina udało się połączyć niesamowitą moc przetwarzania grafiki z zaskakującą wydajnością baterii. W 13-calowym MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina bateria wystarcza nawet na dziewięć godzin pracy, czyli o dwie godziny więcej niż w poprzedniej generacji modelu. Również przy odtwarzaniu filmów z iTunes wydajność baterii sięga dziewięciu godzin. W 15-calowym MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina bateria wystarcza nawet na osiem godzin pracy, czyli o godzinę więcej niż w poprzedniej generacji modelu. Przy odtwarzaniu filmów z iTunes wydajność baterii także sięga ośmiu godzin.**

MacBook Pro z wyświetlaczem Retina ma teraz pamięć masową flash z magistralą PCIe, która zapewnia nawet o 60 procent wyższą szybkość odczytu danych w porównaniu z poprzednią generacją. Interfejs Wi-Fi 802.11ac nowej generacji osiąga nawet trzykrotnie większą szybkość, gdy współpracuje ze stacją bazową obsługującą standard 802.11ac. Dwa porty Thunderbolt 2 pozwalają na komunikację z każdym z podłączonych urządzeń z przepustowością nawet 20 Gb/s, dając użytkownikom możliwość podłączania komputera do wielu monitorów i wysoko wydajnych urządzeń. Port HDMI natomiast umożliwia szybkie i wygodne podłączanie komputera do telewizorów HD i projektorów.

Zmodernizowany MacBook Pro z wyświetlaczem Retina dostarczany jest z systemem operacyjnym OS X Mavericks. Mavericks — 10. duże wydanie najbardziej zaawansowanego systemu operacyjnego na świecie — jest dostępny bezpłatnie do pobrania z Mac App Store. Obok ponad 200 nowych funkcji w systemie Mavericks wprowadzono kluczowe technologie stworzone specjalnie z myślą o wydajności i energooszczędności przenośnych komputerów Mac. Mechanizm kompresji pamięci operacyjnej w systemie OS X Mavericks automatycznie pakuje nieaktywne dane w pamięci RAM, dbając o szybkość i reaktywność Maca. Mavericks istotnie poprawia także wydajność systemów ze zintegrowanym procesorem graficznym dzięki zoptymalizowanej obsłudze OpenCL i dynamicznej alokacji pamięci wideo. Aby uzyskać więcej informacji lub pobrać system Mavericks, należy przejść na stronę www.apple.com/pl/osx/.

Ponadto firma Apple ogłosiła dziś, że do każdego nowo zakupionego komputera Mac dołączane będą, obok aplikacji iLife, także aplikacje użytkowe z rodziny iWork. Do rodziny iWork należą aplikacje Pages, Numbers i Keynote, dzięki którym każdy jest w stanie tworzyć, edytować i udostępniać niezwykle atrakcyjne dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje. Wszystkie aplikacje iLife i iWork zostały gruntownie przeprojektowane, aby w pełni wykorzystać potencjał systemu OS X Mavericks. Mają teraz kod 64-bitowy, są zintegrowane z iCloud i oferują setki nowych narzędzi otwierających przed użytkownikami wszystkich urządzeń Apple niespotykane dotąd możliwości.

Wpisując się w realizowaną przez Apple strategię efektywności energetycznej i ochrony środowiska, MacBook Pro z wyświetlaczem Retina spełnia rygorystyczne wymagania certyfikacji Energy Star 6.0 i uzyskał klasę EPEAT Gold. Wyświetlacz Retina MacBooka Pro podświetlany diodami LED nie zawiera rtęci i jest wykonany ze szkła niezawierającego arsenu. MacBook Pro z wyświetlaczem Retina zawiera podzespoły i kable wolne od PCW, nie zawiera bromowanych środków zmniejszających palność (BFR), wykonany jest z materiałów dobrze nadających się do recyklingu, zaś konstrukcja jego opakowania minimalizuje zużycie materiałów.

Ceny i dostępność
MacBook Pro z wyświetlaczem Retina jest już dostępny u wybranych sprzedawców Apple Authorised Reseller. 13-calowy MacBook Pro jest dostępny z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5 taktowanym częstotliwością 2,4 GHz (z Turbo Boost do 2,9 GHz), 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci masowej flash i procesorem graficznym Intel Iris Graphics; oraz z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5 taktowanym częstotliwością 2,4 GHz (z Turbo Boost do 2,9 GHz), 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci masowej flash i procesorem graficznym Intel Iris Graphics; a także z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5 taktowanym częstotliwością 2,6 GHz (z Turbo Boost do 3,1 GHz), 8 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci masowej flash i procesorem graficznym Intel Iris Graphics. Opcje konfiguracji na zamówienie obejmują procesory dwurdzeniowe Intel Core i7 taktowane częstotliwością do 2,8 GHz (z Turbo Boost do 3,3 GHz), maksymalnie 16 GB pamięci RAM i maksymalnie 1 TB pamięci masowej flash.

15-calowy MacBook Pro jest dostępny z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 taktowanym częstotliwością 2,0 GHz (z Turbo Boost do 3,2 GHz), 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci masowej flash i procesorem graficznym Intel Iris Pro Graphics; a także z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 taktowanym częstotliwością 2,3 GHz (z Turbo Boost do 3,5 GHz), 16 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci masowej flash oraz procesorami graficznymi Intel Iris Pro Graphics i NVIDIA GeForce GT 750M. Opcje konfiguracji na zamówienie obejmują szybsze czterordzeniowe procesory Intel Core i7 taktowane częstotliwością do 2,6 GHz (z Turbo Boost do 3,8 GHz), maksymalnie 16 GB pamięci RAM i maksymalnie 1 TB pamięci masowej flash.
Źródło: Apple
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: